Tradycyjnie podziękowano organizatorom najważniejszych imprez i sponsorom gdyńskiego sportu

Gimnastyczka Anna Czarniecka została sportowcem roku 2014 w Gdyni. Mistrzów Polski w futbolu amerykańskim – Seahawks Gdynia – uznano za najlepszą drużynę, a ich szkoleniowcowi Maciejowi Cetnerowskiemu przyznano tytuł trenera roku. Nagrody wręczono podczas Gali Gdyńskiego Sportu, która odbyła się w hali Gdynia Arena. 

Anna Czarniecka w ubiegłym roku została mistrzynią Polski w gimnastycznym wieloboju, wygrywając także we wszystkich czterech konkurencjach. Dzięki temu już dziś uznaje się ją za gdyńską nadzieję olimpijską. Zawodniczka Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Gdynia wraz z tytułem najlepszego sportowca otrzymała nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Kwota 25 tys. zł zasiliła konto drużyny roku. Tak, jak sądziliśmy niezagrożonym kandydatem do tego tytułu byli futboliści Seahawks. Byli bowiem jedyną gdyńską drużyną, która zdobyła najwyższe krajowe trofeum. W dodatku uczynili to na Stadionie Miejskim w Gdyni, gdzie w Superfinale po fantastycznym meczu pokonali Panthers Wrocław.

W tej kategorii wyróżnienie otrzymały też piłkarki Vistalu Gdynia, brązowe medalistki mistrzostw i zdobywczynie Pucharu Polski, w których imieniu pamiątkową statuetkę odebrała Iwona Niedźwiedź.

Doceniając zasługę, jaką w zdobycie już po raz drugi tytułu najlepszej drużyny futbolowej w kraju wniósł Maciej Cetnerowski, przyznano mu tytuł najlepszego trenera 2014 roku. Wraz z tym tytułem, na jego konto przelano nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Nieco niższe kwoty – po 2 tys. zł – stały się udziałem sportowców uznanych za nadzieje gdyńskiego sportu. Tymi tytułami wyróżniono żeglarki YKP Gdynia – Ewę Romaniuk i Katarzynę Goralską, Joannę Tomalę (Flota Gdynia – strzelectwo sportowe), Natalię Kozioł (SGA – gimnastyka artystyczna), Mateusza Arndta (Delfin – pływanie), Kamilę Podgórną (Gdyńskie Towarzystwo Koszykówki), Filipa Ciszkiewicza (MKŻ Arka, żeglarstwo) oraz piłkarza Arki –  Michała Nalepę.

Chociaż miniony rok obfitował w różne imprezy sportowe najwyższej rangi, to jednak nikt nie oczekiwał, że w tej kategorii zwyciężyć może inna impreza niż Red Bull Air Race. W lotniczych mistrzostwach świata uczestniczyła bowiem ogromna liczba 855 tys. kibiców. Wyróżnienie otrzymali też organizatorzy cyklu regat żeglarskich Volvo Gdynia Sailing Days.
Tradycyjnie wyróżniono dyrektorów szkół, które legitymowały się najlepszymi osiągnięciami sportowymi w 2014 roku. I tak w klasyfikacji szkół podstawowych wyróżniono szkoły nr, nr 18, 48 i 28. Najlepszymi gimnazjami były nr, nr 12, 20 oraz 4, a najlepsze szkoły ponadgimnazjalne to „trójka”, „szóstka” i 1 Akademickie LO.

Na zakończenie odczytano pełną listę sponsorów gdyńskiego sportu. Liczyła ona około 150 pozycji. Wszyscy przedstawiciele sponsorów wyróżnieni zostali okolicznościowymi medalami i przy pomocy specjalnej pompki pompowali żagiel symbolizujący gdyński sport. Na zakończenie żagiel ów dopompował wiceprezydent Marek Stępa, co jasno wskazuje, że oprócz pomocy sponsorów gdyński sport potrzebuje (i oczywiście z tego korzysta) wsparcia władz miasta i jego budżetu.

Galę z ogromnym wdziękiem i humorem poprowadził znany z telewizji Radek Brzóska, który pojawił się na scenie w stroju… spadochroniarza, a pomagali mu znani trójmiejscy komentatorzy sportowi, bracia Włodzimierz i Mariusz Machnikowscy. Uświetnili ją natomiast swoim występami tancerze, akrobaci oraz gdyńskie cheerleaderki.
Całość zakończył wspólny ich wspólny pokaz na scenie, przy akompaniamencie brazylijskich rytmów odegranych przez zespół bębniarzy i w blasku fajerwerków.

 

 

Ziemowit BUJKO

Foto: autor

{gallery}articles/20150129{/gallery}

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *