Jego pasją jest sport w wymiarze krajowym i zagranicznym. Pierwsze mecze na jakich był… tato zaprowadził go z bratem na mecz Arki przy Ejsmonda, a dziadek na mecze Zatoki Puck. Pierwszy wyjazdowy mecz zaliczył w dniu 17.06.2001, Kaszubia – Arka w Kościerzynie gdy Arka awansowała do II ligi.

Kibice Arki sfinansowali mu wózek, by mógł z nimi jeździć na mecze. Był z nimi na kilkudziesięciu wyjazdach, a także z kibicami Asseco Prokom Gdynia. Dzięki tym spotkaniom ma wielu znajomych wśród kibiców, zawodników, trenerów i działaczy.

Wiem, że czasami rodzice, rodzeństwo lub opiekunowie nie mają czasu aby pójść z nami do kina, na mecz czy imprezę. Dlatego chcę aby powstał ten Klub, właśnie po to abyśmy mogli sami niezależnie od innych spotykać się , jeździć na mecze i chodzić na imprezy. Chciałbym aby inne osoby niepełnosprawne zobaczyły tyle stadionów, meczów, imprez oraz zwiedzili Polskę i Europę jak ja – mówi.

I oto jego marzenie się ziszcza. W grudniu 2014 roku powstała nowa inicjatywa Trójmiejskiej Spółdzielni Socjalnej Arka w Gdyni: Klub Kibica Niepełnosprawnego. Klub powstał z myślą o niepełnosprawnych obserwatorach gdyńskich wydarzeń sportowych, którzy systematycznie zasiadają na trybunach stadionu, miejskiego, narodowego stadionu rugby, czy hali Gdynia Arena.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Gdyni, a jej głównym celem jest aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych poprzez uczestnictwo w wydarzeniach sportowych w Gdyni oraz na wyjazdach krajowych i zagranicznych.

 

KGKN ma służyć pracy z kibicami niepełnosprawnymi w celu wspólnych wyjazdów na imprezy sportowo-rekreacyjne, integracji środowiska osób niepełnosprawnych, rozbudzania pasji i zainteresowań, zachęcania do wyjścia z domu i aktywnego spędzania czasu.

Mówi jeden z założycieli klubu, Patryk Lenczewski: {mp3}Masowy/Lenczewski{/mp3}

Inicjatorzy swój projekt kierują również do osób młodych, w wieku 18-26 lat, które chcą pomóc przy realizacji celów KGKN poprzez wolontariat w formie opiekunów-asystentów osób niepełnosprawnych. Wszyscy zainteresowani więcej informacji mogą znaleźć na stronie klubu: www.kgkn.pl

Ziemowit BUJKO

By kkorpas

2 thoughts on “Spełnić marzenia kibiców niepełnosprawnych!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *