W środowy wieczór 21 stycznia, piłkarki ręczne Vistalu w 1/8 Pucharu Polski rozegrały spotkanie z KPR Jelenia Góra. Ubiegłoroczne triumfatorki tych rozgrywek, z reprezentantkami Polski w składzie, okazały się lepsze i wygrały to spotkanie. 

Zespół gospodyń nie wystraszył się obrońcy trofeum, co pokazał początek spotkania. Po dziesięciu minutach wyrównanej gry, przyjezdne zaczęły jednak uciekać. Od stanu (3:4) przewaga gości wyraźnie wzrosła do (4:11), a Jelonki goniąc wynik nadrobiły do przerwy tylko jedną bramkę różnicy (9:15).

Po zmianie stron Vistal kontrolował przebieg meczu nie pozwalając na zniwelowanie strat. Zaliczka wypracowana przed przerwą była na tyle spora że jeleniogórskiej drużynie było bardzo ciężko poprawić bilans bramkowy z dobrze grającymi rywalkami. Końcówka należała zdecydowanie do ekipy przyjezdnych, która wygrała mecz różnicą dziewięciu bramek i to właśnie gdynianki zagrają w 1/4 finału Pucharu Polski. Zespół Vistalu do zwycięstwa poprowadziła Kinga Gutkowska, która na listę strzelczyń wpisała się aż dwanaście razy. To już nie pierwszy raz, młoda, zakontraktowana w tym sezonie rozgrywająca decyduje o wyniku spotkania.

 

KPR Jelenia Góra – Vistal Gdynia 26:35 (9:15)

 

KPR: Janik, Kozłowska – Buklarewicz 6, Bader 4, Uzar 4, Wiertelak 3, Grobelska 3, Dąbrowska 2, A. Mączka 2, Tomczyk 1, Oreszczuk 1, Winiarska, Jasińska, Michalak.

Vistal: Szwonka, Kordowiecka – Gutkowska 12, Kobylińska 6, Janiszewska 4, Niedźwiedź 4, Łabuda 2, Zych 2, Kozłowska 2, Dorsz 1, Pawłowska 1, Kulwińska 1, Galińska.

 

Kary: KPR – 2 min., Vistal – 4 min.

 

Sędziowie: M. Kałużny i T. Kondziela (Opole)

 

 

——————————————-

źródło: www.kprjeleniagora.pl 

Foto: www.sportowefakty.pl, Krzysztof Gulbinowicz

By kkorpas

2 thoughts on “W Jeleniej Górze niespodzianki nie było”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *