Zdjęcia trwały ponad rok. Filmowcy towarzyszyli zawodnikom Seahawks od czerwca 2013 roku aż do zwycięskiego SuperFinału, rozegranego w sierpniu 2014 roku na Stadionie Miejskim w Gdyni. Kamera rejestrowała nie tylko mecze i treningi Jastrzębi, ale też życie prywatne trzech graczy, tak by pokazać pełny obraz ich kariery sportowej.
 
Jak to się stało, że HBO zainteresowało się gdyńskim zespołem? – Zaintrygowała ich historia naszego zawodnika Marcina Blumy, który jest niesłyszący, ale nie przeszkadza mu to w odnoszeniu sukcesów sportowych. Początkowo film miał być tylko o nim, jednak z czasem twórcy dokumentu doszli do wniosku, że warto pokazać całą drużynę – opowiada Krzysztof Lipski, menedżer Seahawks.

Bohaterami „Niepowstrzymanych” są Krzysztof, Sebastian i Marcin – trzy różne osobowości, trzech zawodników drużyny futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia, których połączyła wspólna pasja. Na co dzień pracują, wolny czas spędzają na treningach, przygotowując się do kolejnych rozgrywek. Ich oczami śledzimy losy drużyny, której celem jest zdobycie mistrzostwa Polski – czytamy w zapowiedzi filmu. Premiera dokumentu, który wyreżyserował Bartosz Kowalski, zapowiadana jest na antenie HBO na 1 lutego 2015 roku na godzinę 22.10.

 
Seahawks Gdynia jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA). Dwukrotnie zdobywali tytuł mistrza Polski – w 2012 i 2014 roku. Dwa lata temu triumfowali na Stadionie Narodowym w Warszawie, a w tym sezonie mistrzostwo smakowało wyjątkowo, bo zostało wywalczone we własnym mieście – na Stadionie Miejskim w Gdyni.

 
HBO to znana amerykańska stacja, ale również producent filmów i seriali. Amerykanie stworzyli m.in. takie hity jak „Gra o Tron”, „Rodzina Soprano” czy „Kompania Braci”.

Zobacz trailer filmu:  {youtube}RELJu9anXbY{/youtube}

 

——————————————-

źródło: www.gdynia.pl 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *