Pierwszym rywalem, który zagości w ERGO ARENIE w czwartek, 11 grudnia, o 20:00 będzie belgijski Gea Happel Amigos Zoersel.

– Przed sezonem graliśmy z VDK Gent podczas turnieju, który służył jako przygotowanie do meczów ligowych i nie mieliśmy z nimi większych trudności. Rok temu zespół grał też z nimi w Lidze Mistrzyń, gdzie niekwestionowanie triumfował – wspomina trener sopocianek, Lorenzo Micelli. – Gea Happel jest zespołem notowanym nieco niżej niż drużyna z Gandawy, więc musimy zachować pełne skupienie, zagrać swoją siatkówkę z mocną i trudną zagrywką. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego spotkania.

Atomówki rozpoczynają zmagania w Pucharze CEV później niż inne zespoły ze względu na wycofanie się z rozgrywek ukraińskiego rywala, Siewierodonczanki Siewierodonieck. Dla sopocianek przygoda z Pucharem CEV zaczyna się więc od 1/8 finału i starcia z Gea Happel, który zajmuje obecnie 6. miejsce w belgijskiej ekstraklasie, a w składzie ma same krajowe zawodniczki. Atomówki podejdą do Belgijek, tak jak do każdego innego przeciwnika, z dużym szacunkiem, ale dwumecz z pierwszymi rywalkami w Pucharze CEV trzeba po prostu wygrać. Jeśli ta sztuka im się uda, wszystko wskazuje na to, że w 1/4 finału zagrają z Prosecco Doc-Imoco Conegliano. W składzie włoskiej drużyny, prowadzonej nota bene przez dobrze znany w Sopocie duet trenerski Nicola Negro – Rossano Bertocco, występują dwie aktualne mistrzynie świata: Alisha Glass i Rachael Adams, a także Neriman Ozsoy, Monica de Gennaro czy Valentina Fiorin. Niewątpliwie więc włoski zespół może być stawiany w gronie faworytów całego turnieju. Do zwycięzców 1/4 finału dołączą zespoły, które zajmą 3. miejsca w poszczególnych grupach Europejskiej Ligi Mistrzyń.

Pierwszy mecz pomiędzy PGE Atomem Treflem Sopot i Gea Happel Amigos Zoersel będzie transmitowany przez Polsat Sport. Rewanż w Belgii zostanie rozegrany tydzień później, 18 grudnia.

 

 

Katarzyna WIRKOWSKA

Rzecznik prasowy PGE Atom Trefl Sopot

 

By kkorpas

One thought on “Atomówki rozpoczynają walkę o Puchar CEV”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *