Wyrównane było pierwsze pięć minut meczu. Potem nastąpiło siedemnaście, w czasie których zawodniczkom Vistalu nie wychodziło nic, natomiast ich rywalkom wszystko. Gdynianki kilkakrotne obijały słupki i poprzeczkę rosyjskiej bramki, a jeśli już udało się im je szczęśliwie ominąć, to albo bombardowały bandę, albo na drodze piłki stawała świetnie dysponowana Anna Sidorova.

Gospodynie tego meczu, bo oficjalnie to Zvezda była gospodarzem pierwszej konfrontacji, systematycznie natomiast punktowały. Pomiędzy 5. a 22. minutą tego meczu zdobyły osiem trafień, tracąc jedno, po pięknym rzucie z wyskoku Iwony Niedźwiedź, kiedy sędziowie już sygnalizowali grę pasywną Polek. Polską obronę zaś i Małgorzatę Gapską ośmieszała bramkami niezwykłej urody, szczególnie Yana Uskova.

Na przerwę drużyny zeszły przy dziewięciopunktowym prowadzeniu zawodniczek Zvezdy, a w drugiej połowie starały się ją utrzymać. Robiły to bardzo skutecznie, a nawet udało się im powiększyć rozmiary swojego prowadzenia. Trener Paweł Tetelewski wprowadził na parkiet kilka nowych zawodniczek, które radziły sobie z silnym  wymagającym rywalem stosunkowo dobrze. Dość powiedzieć, że druga połowa tego spotkania była bardziej wyrównana i przyniosła gdyniankom ponad dwukrotnie większą zdobycz bramkową, niż pierwsza.

Rosjanki zaskoczyły polski zespół w pierwszej części meczu wysoką, ciężką do sforsowania obroną, na którą szczypiornistki Vistalu nie potrafiły znaleźć antidotum. W drugiej połowie ich szyki obronne nieco się rozluźniły, co umożliwiało skuteczne ataki przede wszystkim skrzydłowej Anety Łabudy, uznanej MVP meczu po stronie polskiej, jak również skuteczne ataki z koła Patrycji Kulwińskiej i Aleksandry Dorsz. Było to jednak za mało na fantastycznie dysponowane Rosjanki.

Jutro kolejny mecz, ale wydaje się, że sprawa awansu do kolejnej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów jest już rozstrzygnięta.

 

Zvezda Zvenigorod – Vistal Gdynia 32:20 (15:6)

 

Zvezda: Sidorova, Basarab – Uskova 7, Antonova 4, Kozhokar 4, Mariennikova 4, Khavronina e, Alexeeva 4, Zakharova 3, Koroleva 2, Burova, Klimantseva, Zakordonskaya.

Kary: 8 min.

Karne: 5/5

MVP: Anastasia Alexeeva

 

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Łabuda 4, Zych 4, Niedźwiedź 3, Galińska 2, Dorsz 2, Andrzejewska 2, Kozłowska 1, Kulwińska 1, Janiszewska 1, Gutkowska.

Kary: 2 min.

Karne: 4/3

MVP: Aneta Łabuda

 

Sędziowie: M. Ullepea, M. Kull (Estonia)

 

Delegat EHF: A. Mikucionis (Litwa)

 

Widzów: 700

 

 

Ziemowit BUJKO

Foto: autor

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *