z czego ukończyło i zostało sklasyfikowanych 6629 biegaczy, w tym 1968 kobiet. Do tego należy dodać ponad tysiąc uczestników konkurencji młodzieżowych i osób chodzących z kijkami. Wszystkim należą się brawa za wytrwałość!

Bieg Niepodległości zamknął tegoroczne Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych. We wtorkowe popołudnie przez ulice miasta przelało się ponad 6,5 tysiąca uczestników, co stanowi absolutny rekord frekwencyjny. – Cieszy nas tak ogromne zainteresowanie wszelkimi formami aktywności fizycznej – mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR. – Z każdym rokiem w Gdyni przybywa miłośników zdrowego stylu życia, co widać nie tylko podczas czterech biegów GP, lecz także licznych darmowych treningów organizowanych w ramach Gdyńskiego Poruszenia – dodaje.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Łukasz Kujawski, któremu przebiegnięcie 10-kilometrowej trasy zajęło 30 minut i 13 sekund. Tuż za nim byli Emil Dobrowolski (30’24”) oraz Marek Kowalski (30’34”). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się niedawna zwyciężczyni biegu Westerplatte, Marta Krawczyńska (34’48”). Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno: Kamila Pobłocka (35’26”) oraz Martyna Adamczyk (35’48”).

Wyniki zawodów dostępne TUTAJ

Dla wszystkich, którzy po raz czwarty w tym roku pokonali dystans, tegoroczny Bieg i Marsz Niepodległości był wydarzeniem szczególnym. Była to bowiem okazja do zdobycia czwartego elementu medalowej układanki. Do trzech żagli dołączyła ostatnia część – kadłub, tworząc unikatową figurkę Daru Pomorza, legendarnego żaglowca, który zacumowany jest kilkadziesiąt metrów od al. Jana Pawła II, gdzie usytuowana jest lina startu/mety gdyńskich biegów.

Po raz pierwszy sponsorem generalnym tegorocznego Biegu i Marszu Niepodległości był PKO Bank Polski, który od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Sponsoruje największe biegowe wydarzenia w kraju, m.in. Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Poznań Maraton czy biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.