Wywołane zapewne sprzyjającą pogodą nieoficjalne informacje o przedłużeniu rundy jesiennej nie potwierdziły się, dlatego mecz z drugim zespołem żółto-niebieskich zakończy ligowe granie w 2014 r.  

Jednak zanim to nastąpi, drużyna Marcina Martyniuka wybiera się na mecz jesieni do Koszalina. To będzie wydarzenie weekendu, a może i całej rundy w tej grupie. Gwardia kontra Bałtyk. Wicelider kontra lider. Taki mecz musi wywoływać dreszczyk emocji.  

Na dodatek obie drużyny mają tyle samo punktów i zbliżony bilans bramek. Więcej, w zestawieniu całego 2014 roku (wiosna plus jesień, 26 kolejek) najlepszy Bałtyk (55 pkt.) wyprzedza… Gwardię (51). W tym czasie najlepszą średnią punktów na mecz osiągnęła Kotwica (2,31 wiosną), ale następny jest Bałtyk (2,12) przed Gwardią (1,96). Bałtyk strzelił najwięcej goli (48) i osiągnął najlepszą różnicę bramek (+26), chociaż pod względem średniej goli na spotkanie przegrywa z Kotwicą i Gryfem. Nikt więc nie może mieć wątpliwości, że za cztery dni na stadionie im. Stanisława Figasa w Koszalinie dojdzie do ligowego wydarzenia. Cieszymy się, że z udziałem gdyńskiego zespołu. I co jeszcze bardziej intryguje – derby Gdyni mogą mieć podobną lub nawet wyższą rangę. 

 

 

————————————

źródło: www.baltykgdynia.pl

Foto: Maciej Czarniak (www.trojmiasto.pl)

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *