Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów bez większych problemów pokonały zawodniczki Vadima Czeczuro. Gorzowianki do zwycięstwa po raz kolejny poprowadziła Sharnee Zoll, która do 20 punktów dołożyła aż 14 asyst.

Wyrównana pierwsza kwarta nie zwiastowała tak wysokiego zwycięstwa akademiczek. – Na początku brakowało co prawda zastawienia i dużo przegranych pojedynków jeden na jeden spowodowało, że nie mogliśmy zbyt mocno odskoczyć od pierwszych minut – stwierdził po meczu szkoleniowiec KSSSE AZS PWSZ Gorzów Dariusz Maciejewski.

Później jednak patrząc na grę gorzowianek ręce same składały się do oklasków. Wszystko za sprawą kolejnego bardzo dobrego meczu Sharnee Zoll, która nie tylko zdobywały punkty po wjazdach pod kosz, ale również odgrywała piłki na obwód. – Wystarczy spojrzeć na statystyki Sharnee Zoll, żeby zobaczyć jak ważny to zawodnik. Rozmontowała nasz zespół bardzo skutecznie – usłyszeliśmy od trenera Vadima Czeczuro.

Pod koniec trzeciej kwarty przewaga gorzowianek sięgnęła 45 punktów i zwycięstwo KSSSE AZS PWSZ Gorzów nie podlegało dyskusji. Stąd na ostatnie minuty trener Maciejewski zdecydował się na posłanie na plac gry młodych zawodniczek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem akademiczek różnicą 35 oczek.

 

KSSSE AZS PWSZ Gorzów – Basket Gdynia 95:60 (23:18, 28:11, 32:11, 12:20)

 

KSSSE AZS PWSZ: Brewer 29, Zoll 20, Dźwigalska 10, Czarnodolska 9, Szajtauer 9, K. Jaworska 6, Ogorodnikova 6, Piekarska 5, Stelmach 1, B. Jaworska 0, Trębicka 0.

Basket: Dorogobuzova 10, Adamowicz 10, Stankiewicz 9, Miłoszewska 9, Simon 9, Jakubiuk 7, Różyńska 5, Ostrowska 1, Naczk 0

 

Sędziowie: Trawicki, Moszakowski, Andrzejewski

 

 

——————————

źródło: www.azspwszgorzow.pl

tekst: Radosław Łogusz

 

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *