Ci, którzy zdecydowali się przyjść na gdyński bulwar w niedzielę 26 października zobaczyli całkiem inną odmianę biathlonu – biathlon letni. Polegał on na pokonywaniu określonych dla poszczególnych kategorii wiekowych i płciowych odcinków biegowych i strzelaniu do tarczy z broni laserowej. Różnica pomiędzy zimową a letnią odmianą biathlonu polega również na tym, że karabinu w czasie biegu nie nosi się na plecach, a czeka on na zawodnika na strzelnicy.

Letnią odmianę tej dyscypliny sportu może więc z powodzeniem uprawiać każdy. Temu właśnie, popularyzacji biathlonu miały służyć zawody rozegrane na gdyńskim bulwarze w niedzielne południe.

Odbyły się one w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na płcie. Zwieńczeniem zawodów była kategoria OPEN, w której mógł wystąpić każdy, kto chciał.

W kategorii dziewcząt  gimnazjalistek wystartowała aktualna mistrzyni Polski Joanna Koniuszy, z gdańska, która oczywiście swój wyścig wygrała.

Drugie miejsce wśród kobiet kategorii OPEN zajęła Iwona Suchenia, instruktorka biegów dla uczestników „Gdyńskiego Poruszenia”. Wygrała – Beata Gryszpanowisz, a wśród mężczyzn – Artur  Żebrowski. Popełnili oni tylko po dwa błędy na strzelnicy, dzięki czemu mieli tylko po dwie rundy karne.

Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięzców, którzy otrzymali medale i dyplomy z rąk prezesa Pomorskiego Związku Biathlonu.

Pomorski Związek Biathlonu zrzesza około 200 licencjonowanych zawodników. Trenują oni w czterech klubach. Dwa z nich „Orka” i „Gromik” mają swoje siedziby w Gdyni.

 

Na zakończenie na prośbę zarządu klubu „Gromik” podajemy krótką informację: 

Uczniowski Klub Sportowy GROMIK Gdynia z siedzibą w Zespole Szkół nr 6 w Gdyni ul. Wrocławskiej 52 zaprasza na zajęcia w biathlonie letnim w następujących dniach:

we wtorek  godz. 14.30 – 16.00

w piątek godz. 14.30 – 16.00 

Zajęcia z biathlonu letniego to zapoznanie się z bronią  wiatrówkową, strzelanie do tarcz biatlonowych, prowadzenie zajęć biegowych i podnoszenie swoich umiejętności sprawnościowych. Prowadzenie zajęć odbywać się będzie pod okiem trenera Andrzeja Olecha.

Zawodnicy z naszej szkoły uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Uczą się tam biegania na nartach, strzelania z broni palnej, korzystają z możliwości startowania w zawodach ogólnopolskich.

 

Wszystkich chętnych Gromik zaprasza na ciekawe zajęcia do szkoły.

Kontakt do trenera Andrzeja Olecha tel. 609805629

 

 

Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

2 thoughts on “Biathlon na bulwarze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *