Oficjalnego otwarcia dokonali: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent Michał Guć, dyrektor placówki Jolanta Matulewicz,  a także gdyńscy radni – Beata Szadziul i Stanisław Borski.
 
Z okazji uroczystości uczniowie SP nr 13 przygotowali specjalne przedstawienie, które w krótkiej formie przedstawiało największe zalety ich szkoły. Po występie prezydent Wojciech Szczurek oraz wiceprezydent Michał Guć inauguracyjnym rzutem do kosza oraz przecięciem wstęgi otworzyli obiekt.
 
Nasze miasto nieustannie się rozwija. Powstają nowe ulice, ścieżki rowerowe, place zabaw czy siłownie zewnętrzne. Do najważniejszych inwestycji realizowanych w Gdyni należą boiska przyszkolne, takie jak to. Wyrażam szczerą nadzieję, że budowa tego typu obiektów przełoży się na jakość kształcenia najmłodszych mieszkańców naszego miasta, w duchu sportu oraz gdyńskiego patriotyzmu – mówił Wojciech Szczurek.
 
„Trzynastka” należy do najstarszych gdyńskich szkół. Uczy się w niej ponad 300 uczniów.

 

—————————————

źródlo: www.gdynia.pl 

foto. Dariusz Rybacki / GOSiR

By kkorpas

One thought on “Kolejna szkoła z nowym boiskiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *