Ovidijus Galdikas już do przerwy był o krok od double-double, a w drugiej połowie podwoił swój stan posiadania z pierwszej. Litwin wspierany w swoich poczynaniach przez A.J. Waltona (22 pkt.) oraz zastępującego go Sebastiana Kowalczyka, który rozgrywał świetny mecz (3 pkt., 3 zb., 2 as., 1 przechwyt) i harującego na całym boisku bez chwili wytchnienia Piotra Szczotkę (7 pkt. 6 zb., 2 as., 3 przechwyty) szalał w powietrzu, czyścił tablice i popisywał się efektownymi wsadami.

Do gdyńskiego zespołu świetnie wkomponowała się młodzież. Oprócz wspomnianego Kowalczyka świetną partię rozegrał Filip Matczak (15 pkt, 2 as., 1 przechwyt) i Przemysław Żołnierewicz (7 pkt.).

Dominacja gdynian nie podlegała dyskusji. Wilki prowadziły jedynie przez niecałe 2 minuty w połowie pierwszej kwarty, a ostatni w meczu remis miał miejsce około 23 minuty (32:32). Przewaga podopiecznych Davida Dedeka w połowie 3 odsłony wynosiła już 19 oczek (61:40). Ambitnie grający goście zdołali jednak ją zmniejszyć. Ostatecznie Asseco zachowało 9-punktową różnicę, wygrywajac 88:79.

W drużynie dobrze znanego gdyńskim kibicom koszykówki Krzysztofa Koziorowicza wyróżnili się Darrell Harris (16 pkt., 16 zb.), który próbował dotrzymać kroku Galdikasowi oraz Trevor Releford (19 pkt., 5 zb., 6 as. 1 bl., 1 przechwyt), nieźle zagrali tez Antwain Barbour (12 pkt., 1 zb., 1 as.) oraz Paweł Kikowski (10 pkt., 2 zb., 1 przechwyt). Gdynianie byli lepsi prawie we wszystkich elementach gry, szczególnie dominowali w strefie podkoszowej, jedynie w szybkim ataku goście mieli nieznaczną przewagę.

Forma zawodników Asseco pozwala z optymizmem oczekiwać na piątkowe derby z Treflem Sopot w ERGO Arenie, tym bardziej, że najbliższy przeciwnik żółto-niebieskich został rozbity w Koszalinie 60:88.

Asseco Gdynia – King Wilki Morskie Szczecin 88:79 (22:20, 19:15, 24:21, 23:23)

Asseco Gdynia: Walton 22, Galdikas 19, Matczak 15, Kowalczyk 13, Szczotka 7, Żołnierewicz 7, Radosavljevic 5, Frasunkiewicz 0, Grujić 0, Paredes 0, Parzeński 0, Szymański 0

King Wilki Morskie Szczecin: Releford 19, Harris 16, Barbour 12, Kikowski 10, Flieger 9, Gregory 6, Kowalenko 4, Sroka 3, Białek 0, Majcherek 0, Mazur 0

Sędziowie: Ćmikiewicz, Putyra, Nejman

Widzów: ok. 2000