W dniu 18 października (sobota) o godzinie 13.00 na Narodowym Stadionie Rugby w charytatywnym meczu piłki nożnej zmierza się trójmiejscy muzycy i dziennikarze.

Zespół żurnalistów to drużyna zaprawiona w wielu bojach. Jej trzon stanowia m.in. dziennikarz Orange Sport, „Faktu” i „Przeglądu Sportowego” Jakub Staszkiewicz, PAP reprezentować będzie Marcin Domański, a „Radio Gdańsk” – Sylwester Pięta. Zobaczymy też na placu gry m.in. Szymona Zaworskiego z Polsatu i Macieja Cnotę z TVN24.

Muzycy potraktowali wyzwanie bardzo poważnie i już od dłuzszego czasu intensywnie trenują. W ich sładzie wystąpią m.in. Maciej Łyszkiewicz, kompozytor i autor tekstow, twórca słynnych „Leszczy”, Wojciech Mazolewski, gitarzysta „Pink Freud”, Arkadiusz Kraśniewski z „Tymon & Transistors”, czy basista Tomasz Przyborowicz z „No Limits”. Niestety, część zespołu wyeliminowały kontuzje.

Kto wygra, nie wiadomo, wiadomo jednak kto będzie zwycięzcą – dzieci, młodzi pacjenci Hospicjum im. św. Wawrzyńca, bowiem na ten cel zostanie przekazany całkowity dochód z tego meczu.

Bilety – cegiełki kosztować bedą 15 zl, ulgowe – 5 zł i nabyc je można m.in. w kawiarni „U Muzyk’uff”, W Infoboxie, w Hospicjum im. św. Wawrzyńca, przy ul. Dickmana 6 oraz w kasach stadionu na godzinę przed meczem.

Obie drużyny gwarantują dobrą zabawę, którą poprowadzi dziennikarz Alex Wicka, a swój patronat nad imprezą roztoczył prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

 

 

Ziemowit BUJKO

By kkorpas

3 thoughts on “Gitary przeciw piórom, czyli Muzycy kontra Dziennikarze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *