Zawody odbyły się w pięciu kategoriach: Giga Maraton (60 km), Mega Maraton (40 km), Bike Cross (20 km), Młodzieżowe MTB (20 km) i Mini MTB (1km).

W najważniejszej i najbardziej prestiżowej kategorii, w Giga Maratonie triumfował zawodnik klubu „Hotel Cztery Brzozy” Gdańsk, Bartosz Banach, który trasę 60 km pokonał w czasie 2:17:34 przed Przemysławem Ebertowskim z Gniewina i kolejnym gdańszczaninem Krzysztofem Krzywym. Na 37 pozycji linię mety minęła pierwsza kobieta, Aleksandra Zabrocka z Bytowa, która na pokonanie trasy potrzebowała 2 godzin, 50 minut i 51 sekund. Drugą na mecie kobietą była gdynianka Anna Świrkowicz , a trzecią Katarzyna Łysek z Gdańska.

Szczegółowe wyniki: TUTAJ

Trasa wyścigów prowadziła leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz w okolicy Gdyńskiego Forum Sportu.

Cieszę się, że z roku na rok MTB Gdynia Maraton cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi dyrektor GOSiR, Marek Łucyk, który sam również wystartował w wyścigu – Tegoroczną edycję imprezy chcieliśmy uczynić jeszcze bardziej interesującą dla miłośników ekstremalnych, rowerowych przeżyć spod znaku MTB, stąd wymagająca trasa i liczne atrakcje dodatkowe – dodaje.

Zawodnicy, oprócz samego wyścigu, mogli skorzystać z serwisu rowerowego Zdrowy Rower oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach In Gremio i Rowerowej Gdyni. Wszyscy uczestnicy otrzymali również koszulki techniczne z logo zawodów oraz pamiątkowy medal.

Każdy zawodnik MTB Gdynia Maraton mógł również darmowo obejrzeć mecz Basket Gdynia – Ślęza Wrocław, który odbył się 11 października o godzinie 17:00 w Gdynia Arenie.

 

 

——————————————-

źródło i foto: www.gdynia.sport.pl 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *