Urodzony 16 maja 1973 roku w Gdyni Grzegorz Niciński to wychowanek Arki Gdynia, który wiosną 1995 roku przeniósł się do Pogoni Szczecin. Potem występował i odnosił sukcesy z Wisłą Kraków.

W sezonie 1998/1999 zdobył z Wisłą mistrzostwo Polski, a w 2001 roku mistrzostwo i Puchar Polski. Wiosną 2002 roku przeszedł do Zagłębia Lubin, w którym grał 4 sezony. Latem 2005 roku wrócił do Arki, gdzie grał do jesieni 2009 roku.

W 2010 roku objął funkcję drugiego trenera Orkana Rumia. Parę miesięcy później został już pierwszym trenerem tego zespołu. W 2011 roku został trenerem Gryfa Wejherowo z którym w sezonie 2011/2012 doszedł do ćwierćfinału Pucharu Polski i awansował do II ligi.

W tym zespole pracował także w ub. sezonie. Wrócił do Arki w roli szkoleniowca, zostając  asystentem trenera Dariusza Dźwigały . W roli pełniącego obowiązki pierwszego szkoleniowca zadebiutował w meczu z Wisłą w Płocku wygrywając 1:0.

Grzegorz Witt urodzony 3 maja 1969 roku  w Nakle z Arką związany jest od 1990 roku. Z roczną przerwą w 1998 roku, w Arce grał do 2002 roku. Był współautorem dwóch awansów do II ligi: 1992 i 2001 rok. Był kapitanem zespołu. Został także najmłodszym pierwszym trenerem w dziejach klubu (jak wyliczał dokumentalista Maciej Witczak miał dokładnie 25 lat i 362 dni gdy został pierwszym szkoleniowcem).

W najnowszej historii był w pierwszym zespole asystentem trenera Dariusza Pasieki, trenerem przygotowania motorycznego u Frantiska Straki, a następnie w czerwcu 2011 powierzono mu rolę koordynatora grup młodzieżowych ds. przygotowania motorycznego. Od grudnia 2012 przejął funkcję pierwszego trenera III-ligowych rezerw. W  obecnych rozgrywkach Arka II  zdobyła 17 punktów w 9 kolejkach: 5-2-2 bramki 17-7 i zajmuje 4 lokatę ze stratą 1 punktu do lidera.

 

Grzegorz Niciński podjął się wyzwania jakim jest objęcie oficjalnie funkcji pierwszego trenera: – Zdecydowałem się objąć  Arkę. Nie boję się tego zadania.  Liczę, że w najbliższych meczach uda nam się zdobyć dużo punktów, aby zima była w miarę spokojna. Wierzę  w tych chłopaków. Mamy pomysł, aby Arka wyprowadzić  na właściwe tory. 

W roli pełniącego obowiązki pierwszego trenera spotkanie w Płocku wygrał, potem jednak przyszła porażka w Gdyni: – Na temat nieudanego spotkania dużo rozmawiamy, analizujemy przyczyny. Wydawało się, że po meczu w Płocku zespól zacznie lepiej funkcjonować, niestety przyszła kolejna wpadka i co najbardziej boli u siebie . Znowu nie zdobyliśmy kompletu punktów. Nad tym cały czas pracujemy . Mam nadzieję, że zespół jest świadomy tego, że zawodzi. Mecz derbowy z Bytovią będzie okazją do rehabilitacji.  To ciekawy rywal i mam nadzieję , że nasz zespół „zatrybi” i będziemy dobrze funkcjonować. 

Podkreślił, że wierzy w drużynę i zawodników, którzy ją tworzą: – Potencjał naszych zawodników jest wyższy niż wskazuje na to pozycja w tabeli. Musimy to jednak pokazać na boisku. Drużyna musi być zdeterminowana, walcząca, grająca z pomysłem . Trzeba z wszystkich wyciągnąć maksimum możliwości i dać także trochę wiary, że potrafią grać. Wierzę, że ci najbardziej doświadczeni są odpowiedzialni i są w stanie pociągnąć naszych młodych chłopaków. Nikt nie załamuje rąk, jest to praca , jest to wyzwanie. Ja się tego podejmuję i zrobię wszystko, aby ten zespół odmienić. 

Czy spodziewał się tak szybkiego objęcia funkcji pierwszego trenera Arki?: – Nikt się nie spodziewał, tego, że tak szybko wszystko się potoczy. Piłka jest nieprzewidywalna . Arka jest bliska memu sercu i chcę tutaj pracować długo. Wynik tworzy atmosferę, jest najważniejszy.  Musimy usadowić się wyżej w tabeli, wtedy wszystkim będzie się lepiej pracowało.  Sami na to jednak zasłużyliśmy, jesteśmy w takim miejscu, jakim jesteśmy i musimy sami z tego wyjść. Nikt inny nam w tym nie pomoże.  Na pewno nas na to stać.

 

Umowy obu trenerów obowiązują do 30 czerwca 2015 roku. „Sportowa Gdynia” życzy im spokojnej i owocnej pracy oraz pełnej satysfakcji z jej wykonywania.

Więcej na: www.arka.gdynia.pl

 

 

———————————-

źródło: www.arka.gdynia.pl

foto: tamże

 

 

 uda

By kkorpas

65 thoughts on “Spółka Grzegorz & Grzegorz u steru Arki”
  1. Incredible post. Articles that have significant and savvy remarks are more agreeable, at any rate to me.
    It’s fascinating to peruse what other individuals thought무료스포츠중계I really enjoyed your post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *