Do stanu 5:5 mecz był dość wyrównany, co prawda gdynianie szybko uzyskali pierwsze przyłożenie, które wykonał Kazimierz Raszpunda, ale równie szybko je stracili. W 16. minucie jeden z zawodników Budowlanych został ukarany przez sędziego żółtą kartką, co spowodowało grę gości w osłabieniu przez 10 minut i rzut karny, którego tym razem jeszcze nie wykorzystał Szymon SirockiW 33 minucie jednak, po przyłożeniu Pawła Dąbrowskiego i w sześć minut później, gdy przyłożył Rafał Kwiatkowski, kopacz Arki już się nie pomylił i na przerwę Buldogi schodziły prowadząc 19:5.

W 50 minucie z rzutu karnego Maciej Orłowski zmniejszył prowadzenie gospodarzy, jednak po ponownym przyłożeniu Raszpundy i celnym kopnięciu Sirockiego Arka utrzymała dystans (26:8). W 59 minucie nastąpił jak się okazało ostatni w tym meczu zryw gości, zdobyli oni przyłożenie, ale nie udało im się podwyższyć.

Kiedy spotkanie dobiegało końca, fantastyczny przechwyt wykonał Wiktor Zaradzki, po czym popędził z piłką przez 40 metrów w pole punktowe, odbierając łodzianom wszelkie złudzenia, że wynik może się zmienić, tym bardziej, że Sirocki też się nie pomylił.

Arka zwyciężyła zasłużenie, z bonusem, będąc w całym meczu zespołem lepszym i pozostaje jedyną drużyną bez porażki w tym sezonie. 

A oto, co powiedział po meczu „Sportowej Gdyni” jeden z liderów Arki Łukasz Szostek: {mp3}Rugby/Szostek{/mp3}

Arka Gdynia – Master Pharm Budowlani Łódź 33:13 (19:5)

Punkty Arka: Raszpunda 10, Dąbrowski 5, Kwiatkowski 5, Sirocki 8, Zaradzki 5.

Punkty Budowlani: Gomulak 5, Grabowski 5, Orłowski 3.

 

Arka Gdynia: Bartkowiak Daniel, Wojaczek Jacek , Bysewski Radosław, Podolski Daniel, Grabowski Władysław, Kwiatkowski Rafał, Raszpunda Kazimierz, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Stępień Tomasz, Simionkowski Kamil, Szrejber Rafał, Zaradzki Wiktor, Rakowski Radosław, Sirocki Szymon oraz Bojke Piotr, Mikołajczyk Kamil, Zypper Oskar, Komosiński Daniel, Szyc Mateusz, Dąbrowski Mateusz, Plichta Mateusz.

Budowlani Łódź: Grabski Paweł, Kujawa Łukasz, Mechelidze Toma, Kowalewski Emil, Karpiński Piotr II, Majcher Cyprian, Justyński Krzysztof, Mirosz Michał, Żórawski Łukasz, Reksulak Patryk, Orłowski Maciej, Dułka Grzegorz, Gomulak Piotr, Matyjak Mateusz, Krześniak Marcin oraz Rowiński Maciej, Pędziwiatr Paweł, Urbaniak Marcin, Wilczyński Maciej, Plich Dominik, Grabowski Markian, Wilkowski Kamil.

Sędziowie: Szczepański, Marciniak, Kościelniak

Widzów: 500

Ziemowit BUJKO

Foto: autor

 

By kkorpas

One thought on “Nie taki diabeł straszny…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *