Sygnał do ataku dała wówczas Kinga Gutkowska, w rolę egzekutorki wcieliła się Aleksandra Zych, wsparta przez koleżanki, co spowodowało, iż Vistal w ostatniej dekadzie zdobył 10 bramek, tracąc w tym czasie jedną i rozbił szczecinianki 32:24.

Pierwszą bramkę meczu rzuciła jednak w 2. minucie Hanna Yashchuk. Vistalki zareagowały jednak szybko, głównie dzięki wspaniale dysponowanej strzelecko Zych. Swoje dołożyła też Katarzyna Janiszewska i Iwona Niedźwiedź, która wykorzystała dwa karne i po dwudziestu minutach gry przewaga gdynianek wzrosła do 5 bramek (9:4). Przez ostatnie 10 minut tej części gry zawodniczki Pawła Tetelewskiego kontrolowały jej przebieg i na przerwę schodziły z czterobramkowym prowadzeniem.

Wydawało się, że w drugiej połowie gospodynie zagrają spokojnie i bez przeszkód „dowiozą” wynik do końca, co wydawała się potwierdzać Gutkowska otwierając drugą połowę spotkania.

Niestety, to, co stało się z drużyną Vistalu od tego momentu trudno jakoś racjonalnie wytłumaczyć. Dość powiedzieć, że w 41 minucie z pięciu oczek przewagi nie pozostało już nic. Na szczęście wzięty przez trenera Tetelewskiego czas zaczął przynosić owoce i w dwie minuty później gdynianki znów odskoczyły na dwie bramki. Podopieczne Adriana Struzika skontrowały jednak i w przeciągu pięciu kolejnych minut zdobyły 6 bramek. Wówczas w gdyńskiej bramce Weronika Kordowiecka zastąpiła Małgorzatę Gapską, i zanotowała kilka świetnych interwencji, a bezbłędna z siedmiu metrów Zych skutecznie niwelowała przewagę rywalek. Aż nadeszła wspomniana na wstępie 49 minuta gry.

Ostatnią bramkę meczu zdobyła Zych, kompletując siódme trafienie w ostatnich 18. minutach spotkania (18, to numer, który nosi na koszulce), a łącznie gromadząc jedenaście bramek.

Po meczu Paweł Tetelewski powiedział „Sportowej Gdyni”: {mp3}Vistal/Tetelewski{/mp3}

Vistal Gdynia – Pogoń Baltica Szczecin 32:24 (13:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Zych 11, Janiszewska 5, Gutkowska 5, Pawłowska 4, Niedźwiedź 3, Kozłowska 2, Kulwińska 2, Kobylińska.

Karne: 6/5

Kary: 12 min.

Pogoń: Płaczek, Szywierska – Yashchuk 6, Stachowska 5, Zimny 5, Zawistowska 4, Głowińska 2, Cebula 2, Sabała, Noga, Królikowska, Koprowska, Fornalik.

Karne: 6/3

Kary: 14 min.

Sędziowali: B. Leszczyński, M. Piechota (Plock)

Widzów: 1500

Ziemowit BUJKO

11 thoughts on “Jedenaście minut, które wstrzasnęły Pogonią”
  1. … [Trackback]

[…] Here you will find 36108 additional Information to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2014/10/05/jedenascie-minut-ktore-wstrzasnely-pogonia/ […]