Niestety, urastający do miana pogromcy faworytów Ruch pokonał Vistal 26:23 spychając zawodniczki Pawła Tetelewskiego z fotela lidera. Chorzowianki w pierwszej połowie wypracowały wyraźną sześciobramkową przewagę, którą obroniły w drugiej części meczu. W gdyńskim zespole całkowicie zawiodły obie bramkarki. Zarówno Małgorzata Gapska, jak i Weronika Kordowiecka miały ogromne problemy z zatrzymaniem strzałów chorzowianek.

Gosia nie umiała się dziś trafić z piłką. Słabsza dyspozycja naszych bramkarek była dziś dla nas wielkim problemem – skomentował po meczu trener Tetelewski.

Zawodniczki Ruchu prowadziły praktycznie przez całe spotkanie. W ich szeregach bardzo dobrze zagrała Ukrainka Victoria Belmas. Najnowszy nabytek zespołu był nie do zatrzymania dla vistalek. Zwycięstwem nad dotychczasowym liderem zawodniczki Ruchu uczciły urodziny swojego trenera Marcina Księżyka. 

W drużynie Vistalu nie zawiodła jedynie Iwona Niedźwiedź, autorka ośmiu bramek, jednak pozostałe koleżanki z pola nie dostroiły się do jej poziomu. W końcówce Ruch grał w podwójnym osłabieniu, co pozwoliło gdyniankom jedynie zmniejszyć straty.

W najbliższą niedzielę gdyński team czeka bardzo ciężka przeprawa we własnej hali z Metraco Zagłębiem Lubin. Miedziowe są dla Vistalu jednak bardzo niewygodnym przeciwnikiem, dość powiedzieć, że z ostatnich 12 meczów gdynianki wygrały tylko jeden, co prawda w finale Pucharu Polski, ale mimo to można już chyba mówić o kompleksie. Przełamanie tej niemocy to zadanie dla zespołu trenera Tetelewskiego na nadchodzącą niedzielę, tym bardziej, że to właśnie tygrysice z bilansem czterech zwycięstw w czterech meczach rozsiadły się obecnie w fotelu lidera zwolnionym przez Vistal. 

KPR Ruch Chorzów – Vistal  Gdynia 26:23 (17:11)

Ruch: Montowska, Ciesiółka – Pieniowska 6, Sadowska 6, Belmas 5, Ważna 3, Jasinowska 1, Lesik 1, Migała 1, Krzymińska 1, Sucheta 1, Rodak 1, Piotrowska, Drażyk A.

Kary: 14 min.

Karne: 4/4

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Niedźwiedź 8, Zych 5, Kulwińska 3, Janiszewska 3, Galińska 1, Kobylińska 1, Andrzejewska 1 Kozłowska 1, Gutkowska, Pawłowska.

Kary: 2 min.

Karne: 5/6

Sędziowie: Damian Demczuk, Tomasz Rosik (Lubin)

 

Widzów: 550

 

 

——————————————-

źródło i foto: www.ruch-chorzow.pl  

By kkorpas

One thought on “Vistal zatrzymany w Chorzowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *