Na starcie wyścigu Elity, który wiódł po pagórkowatych kaszubskich drogach, stanęło w Gdyni 46 zawodników z dziewięciu klubów. Na 50. kilometrze od peletonu oderwali się Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) i Michał Podlaski, a za chwilę do tego duetu dołączyli kolejni dwaj kolarze z Polkowic, Marek Rutkiewicz i Łukasz Owsian oraz klubowy kolega Podlaskiego, Emanuel Piaskowy. 

Ta piątka osiągnęła na mecie na Skwerze Kościuszki w Gdyni nad resztą stawki przewagę wynoszącą prawie 10 minut. Finisz należał do Podlaskiego, który w sprinterskim pojedynku okazał się lepszy od Marycza. Po sześciu sekundach na trzecim miejscu zameldował się Rutkiewicz, po 19 Owsian, a po 26 ostatni z kwintetu uciekinierów Piaskowy. Klasyfikację najaktywniejszych zawodników jak i najlepszych górali wygrał Rutkiewicz. 

W ramach imprezy Skoda Cyklo Gdynia 2014 rozegrano również wyścigi weteranów, amatorów i dzieci na różnych dystansach – od kilkuset metrów do 125 kilometrów. W tym ostatnim najlepszy wśród 409 kolarzy okazał się 41-letni selekcjoner polskiej kadry szosowców Piotr Wadecki (CCC Polsat). Na 19. miejscu finiszował inny były reprezentant biało-czerwonych, 54-letni Marek Szerszyński (Gdańsk Osowa).   

 

 

————————————–

źródło: www.wp.pl 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *