Zawody odbywały się w trzech kategoriach – młodzieżowej 200 m pływanie i 1 km bieg; młodzieżowej 400 m pływanie i 2 km bieg oraz OPEN 1 km pływanie i 5 km bieg.

W dwóch pierwszych wyścigach wzięło udział ponad 60 najmłodszych zawodników, co cieszy – mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR – Podstawowym założeniem imprezy była aktywizacja młodych miłośników aktywności fizycznej… i to się udało! – dodaje.

Aquathlon to świetna forma rekreacji – powiedział z kolei Piotr Netter, dyrektor Aquathlon Gdynia 2014 – Wiele osób swoją przygodę z triathlonem zaczyna właśnie od aquathlonu – dodaje.

Organizatorami imprezy była agencja Sport Evolution, organizator m.in. Herbalife Triathlon Gdynia, a także przyszłorocznego Ironman 70.3 oraz Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Gwoli kronikarskiego obowiązku informujemy, że zwycięstwo na głównym dystansie odniósł niedawny zwycięzca sprintu triathlonowego, rumianin Mateusz Rak z czasem 28:57, przed Jackiem Śliwińskim i Tomaszem Spaleniakiem. Na czwartym miejscu finiszowała najlepsza kobieta, Małgorzata Szczerbińska z Malborka.

Wyniki: TUTAJ

 

 

———————————-

źródło: http://gdyniasport.pl

Foto: Dariusz Rybacki

By kkorpas

5 thoughts on “Mateusz Rak po raz drugi najlepszy!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *