W najbliższą środę handball znów zagości w hali Gdynia Arena, tym razem już na cały sezon. Środowe popołudnie będzie prawdziwym świętem wszystkich fanów szczypiorniaka w Gdyni. Zawodniczki Vistalu Gdynia rozpoczynają kolejną ligową kampanię, pierwszym przeciwnikiem będą szczypiornistki Enoerga AZS Koszalin. Mecz w ramach rozgrywek PGNiG Superligi to jednak nie jedyne wydarzenie, które czeka nas tego dnia w Gdynia Arena. 

Nim na parkiet wybiegną podopieczne Pawła Tetelewskiego na boisku zameldują się młode adeptki piłki ręcznej z UKS Cisowa Gdynia początek tego spotkania o godz. 17.15. Ponadto w przerwie meczu Vistal Gdynia – Energa AZS Koszalin Jan Łuka 18-krotny Mistrz Polski w trójboju siłowym postara się pobić rekord w martwym ciągu. Występ pana Jana Łuki, a także inauguracyjny mecz uświetni występ orkiestry.

Pierwszy mecz sezonu zapowiada się pasjonująco, Vistal Gdynia świetnie radził sobie w przedsezonowych sparingach. Szczypiornistki z miasta z morza i marzeń pokonały w Tczewie AZS Gdańsk i Aussie Sylex Sambor Tczew zdobywając 74 bramki. Efektownie zakończył się dla gdyńskich zawodniczek turniej w Kościerzynie gdzie odniosły one zwycięstwa nad gospodyniami oraz SPR Olkusz.

W trakcie opisywanej już na naszych łamach prezentacji zespołu gdyńskich szczypiornistek w Tokarach http://www.sportowagdynia.eu/index.php/liga/item/951-wysokie-cele-vistalu-gdynia trener Paweł Tetelewski zapytany na czym będzie polegać taktyka drużyny w nadchodzącym sezonie odpowiedział: – Bronić szczelniej, rzucać celniej i mam nadzieję, że to nam przyniesie efekty. „Sportowej Gdyni” udało się uzyskać z ust trenera nieco szerszą wypowiedź w krótkim wywiadzie, który prezentujemy poniżej: {mp3}Vistal/Tetelewski{/mp3}  

 

 

Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

3 thoughts on “Bronić szczelnie, rzucać celnie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *