Start o godzinie 12.00, można się jeszcze zgłosić!
 
Aquathlon to znakomita forma rekreacji, od której wiele osób zaczyna swoją przygodę z triathlonem. Dlatego też organizatorzy Aquathlonu Gdynia kładą duży nacisk na zawody dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach. Uczestnicy imprezy, w zależności od wieku, będą mieli do wyboru trzy warianty trasy. 
 
Główna rywalizacja odbędzie się na dystansie 1000 m pływania i 5 km biegu. Etap pływacki rozegrany zostanie w Zatoce Gdańskiej, ze startem z ostrogi na Bulwarze Nadmorskim, na wysokości restauracji „Barracuda”. Trasa biegowa poprowadzona zostanie bulwarem.  

Cieszymy się, że Gdynia konsekwentnie stawia na triathlon – mówi Piotr Netter, dyrektor Aquathlonu Gdynia. – Aquathlon odbywa się w Gdyni od 2008 roku. W ubiegłym roku został włączony do programu Herbalife Triathlon, a teraz powraca jako samodzielna impreza – dodaje.
 
Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary oraz upominki od sponsorów. Po aquathlonie zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców na piknik – „Sportowe Pożegnanie Lata” organizowany na Plaży Śródmieście przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. 
Aquathlon to świetna forma rekreacji – kontynuuje Piotr Netter. – Wiele osób swoją przygodę z triathlonem zaczyna właśnie od aquathlonu. W programie imprezy są także zawody dla dzieci na krótszych dystansach. 
Aquathlon w Gdyni organizowany jest od 2008 roku. W ubiegłym roku impreza została włączona do programu Herbalife Triathlon Gdynia. Tym razem zawody odbędą się samodzielnie.
 
Zapisy w dniu zawodów dla dzieci i młodzieży 50 zł. Za wyścig główny 80 zł.
 
Informacje na http://www.aquathlongdynia.pl/  oraz www.facebook.com/aquathlongdynia

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *