Już trzecia letnia edycja Baltic Football Cup, która powoli wyrasta na najważniejszy turniej dla młodzieży w tej części Europy, odbyła się w Gdyni. Jak co roku do Trójmiasta oprócz polskich zespołów zawitały również znane zagraniczne marki. Gwiazdą tej edycji był zespół Evertonu FC, który nie tylko na papierze okazał się najlepszy. Anglicy byli poza zasięgiem polskich drużyn, które w każdym meczu przegrywały przynajmniej kilkoma bramkami. Jeden z meczów grupowych skończył się nawet wynikiem 20:0!

Wszystkie mecze odbywały się na boiskach bocznych Stadionu Miejskiego w Gdyni, z wyjątkiem spotkania o 3. miejsce i finału – te miały miejsce na płycie głównej obiektu, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Arka Gdynia. W meczu o trzecie miejsce Lechia Gdańsk wygrała ze Sdjusszorem Kaliningrad 2:1, zaś w finale juniorzy Evertonu rozgromili młodych zawodników z łódzkiego Widzewa 6:1.

Rezultaty z tej edycji wyraźnie pokazują przepaść, jaka dzieli polskie i zachodnie zespoły. Nawet w tak młodym wieku widoczna jest spora różnica w poziomie umiejętności technicznych i realizowaniu założonej taktyki przez zawodników.

Nasz turniej jest dobrą okazją do sprawdzenia się młodych polskich piłkarzy na tle reprezentantów najbardziej znanych szkółek w Europie – mówi Wojciech Bladowski, główny organizator turnieju. – Tegoroczne rozgrywki dały wyraźny impuls dla naszych trenerów, którzy mają świadomość różnicy klas, dzielącej nasze zespoły z zagranicznymi. Turniejowi towarzyszyły duże sportowe emocje, które udzielały się zarówno zwycięzcom, jak i przegranym. Piłkarze z Liverpoolu byli bardzo zadowoleni z przyjazdu do Polski. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zaprosić jeszcze więcej mocnych zespołów, tak, aby każda polska drużyna miała okazję zmierzyć się z silnym zagranicznym przeciwnikiem – kończy właściciel Amatosport.pl, organizatora Baltic Football Cup.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Everton FC

2. Widzew Łódź 2004

3. Lechia Gdańsk

4. Sdjusszor Kaliningrad 2004

5. DAP Toruń

6. AP Talent Białystok

7. AS „Pomorze” Sopot

8. Widok Skierniewice

9. Arka Gdynia

10. Beniaminek Starogard Gdański

11. Stal Mielec

12. Football Academy Polska

13. Biało-Zielona Przyszłość z Lotosem

14. Semp Ursynów

15. MOSiR Jastrzębie Zdrój

16. Gryf Tczew

17. Polonia Warszawa

18. Chojnik Jelenia Góra

19. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych

20. Concordia Elbląg

21. Znisz Kłobuck

22. Znicz Pruszków

23. Sdjusszor Kaliningrad 2005

24. KKS Kalisz

 

 

——————————–

źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

6 thoughts on “Młodzi piłkarze Everton FC triumfatorami Baltic Football Cup’2014”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *