Podczas, zorganizowanej w Urzędzie Miasta Gdyni, konferencji prasowej Prezydent Wojciech Szczurek nagrodził zawodniczki listami gratulacyjnymi.

Duet YKP Gdynia to największe gwiazdy tegorocznej edycji Volvo Gdynia Sailing Days. Żeglarki zwyciężyły zarówno w Mistrzostwach Europy Juniorów klasy 420 jak i Młodzieżowych Mistrzostwach Europy EUROSAF. Znacznie przyczyniły się też do wygranej reprezentacji Polski w klasyfikacji drużynowej zawodów. Każda z zawodniczek uhonorowana została nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni w wysokości 4000 złotych.
 
Gratulując wielkiego sukcesu Wojciech Szczurek dodał, że zawodniczki są objęte programem Gdynia Saling Teams, stworzonego z myślą o naszych najlepszych żeglarzach: – Wierzymy, iż ten projekt także pomaga w realizacji ambitnych sportowych marzeń. Bardzo się cieszę, że obie panie tak fantastycznie reprezentowały Polskę i Gdynię podczas imprezy. 
 
A to dopiero początek kariery żeglarek, bo klasę 420 można uznać jako przygotowującą do 470-tek i startów w Igrzyskach Olimpijskich, które są najbliższym dużym celem Kasi i Ewy. Gdyńskie zawody to nie tylko sukcesy indywidualne, ale i całej reprezentacji – polska drużyna zdobyła Nation’s Cup za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu.

Volvo Gdynia Saling Days, to impreza, która na stałe wpisała się w sportowy kalendarz miasta. Jej skala i rozmach w tegorocznym wydaniu to już europejski poziom  – zauważył prezydent. – Wracamy do wspaniałych czasów, kiedy Polacy odnosili sukcesy. Medale naszych mistrzyń to zapowiedź wielkiej kariery i mam nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się, aby gratulować kolejnych zwycięstw – podsumował.  

 

 

——————————————-

źródło: www.gdynia.pl

foto: Dariusz Rybacki GOSiR

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *