triumfowali Marcin Badzio oraz Dariusz Grzegorzek i Michał Kraskowski. Piętnasta edycja imprezy trwała przez 16 sierpniowych dni. Wystartowało w niej ponad tysiąc żeglarek i żeglarzy z 28 państw w 13 klasach. 

Volvo Gdynia Sailing Days to wspólne przedsięwzięcie miasta Gdyni, Volvo oraz Polskiego Związku Żeglarskiego. W tym roku odbyło  się po raz piętnasty. W niedzielę impreza dobiegła końca po szesnastu dniach rywalizacji. Ostatnich triumfatorów wyłoniły regaty  katamaranów. 

Kluczowa dla wyników w Pucharze A-Class okazała się sobota, gdy w każdej z dwóch konkurencji odbyły się po cztery wyścigi. W niedzielę pojawiły się kłopoty z wiatrem. Podmuchy były tak słabe, że mimo kilku godzin spędzonych na wodzie, 13 załogom (wszystkie z Navigo Sopot) udało się rozegrać tylko po jednym starcie. 

MEDALIŚCI PUCHARU A-CLASS:

A-Class
1. Marcin Badzio 6 punktów
2. Tymoteusz Bendyk 10
3. Marcin Kamiński 16

Open
1. Dariusz Grzegorzek/Michał Kraskowski 4
2. Tomasz Piernicki/Paweł Solecki 10
3. Łukasz Wroczyński/Rafał Schleifer 10

 

Wraz z zakończeniem części sportowej Volvo Gdynia Sailing Days dobiegła końca również wystawa, którą na cały okres regat przygotowało Volvo. Zakończyła również działalność Strefa Orzeźwienia, w której GOSiR Gdynia oferował bogaty program animacyjny.

 

 

——————————————

źródło: www.gdyniasailingdays.org/pl/

By kkorpas

5 thoughts on “XV Volvo Gdynia Sailing Days zakończone!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *