zespołu Alberto Suareza nad Duńczykami w turnieju. W poprzednim meczu tych drużyn, w rundzie wstępnej, drużyna z półwyspu Iberyjskiego zwyciężyła 27:25.

W pierwszych minutach rywalizacji na postawie zawodników obu drużyn spore piętno odcisnęła wysoka stawka spotkania. Zarówno Hiszpanie, jak i Duńczycy popełniali dużo prostych i niczym niewymuszonych błędów, przez co żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie skutecznej przewagi bramkowej.

Jako pierwszym udało się to dopiero Hiszpanom, którzy dzięki dobrej grze najlepszego lewoskrzydłowego tych mistrzostw Jaime Fernandeza i rozgrywającego Davida Fernandeza objęli prowadzenie 6:3. Iberyjczycy znaczną przewagę uzyskali dzięki trafnym uwagom trenera Suareza, który po niemrawym początku swych podopiecznych szybko poprosił o czas.

Problemy duńskiej drużyny nawarstwiały się z czasem. Po słabym starcie i okresie niskiej skuteczności na ławkę kar odesłany został dodatkowo Sebastian Augustinussen, co skrzętnie i natychmiastowo wykorzystali Hiszpanie. Najpierw przewaga ekipy Suareza wzrosła do stanu 8:3, a już wkrótce powiększona została do siedmiu trafień. Prowadzący skandynawski team trener Morten Henriksen próbował jeszcze odmienić grę swojego zespołu w 23. minucie biorąc po raz drugi przerwę, jednak nie przyniosło to pozytywnych skutków. Hiszpanie do końca pierwszej połowy dominowali na parkiecie i do szatni zeszli wygrywając 17:7.

Duńska drużyna nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji odzyskała tuż po zmianie stron. Kilka dobrych interwencji zanotował bramkarz Emil Nielsen, jak się później okazało, najlepszy golkiper turnieju, a nieomylny w rzutach z sześciu metrów był kołowy Magnus Saugstrup. Duńczycy najpierw zbliżyli się do rywali na dystans siedmiu trafień,  a po dwóch bramkach Nicolaia Noragera przegrywali już tylko 12:17. Straty z pierwszej części meczu były jednak nie odrobienia, gdyż Hiszpanie w porę ochłonęli i opanowali nerwy, dzięki czemu ponownie odjechali swoim rywalom na kilka dodatkowych trafień i bez najmniejszych problemów dowieźli wygraną do końcowego gwizdka.

Po meczu powiedzieli:

Alberto Suarez, Hiszpania, trener: – Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze względu na wygraną i ze względu na wygranie brązowych medali. Dzisiaj było nam łatwiej zwyciężyć, bo mieliśmy kilku zawodników, którzy byli mniej zmęczeni i mogli grać dzisiaj cały czas. Podczas mistrzostw wygraliśmy sześć spotkań, przegrywając przy tym jeden mecz różnicą zaledwie jednej bramki. To sprawia, że jestem bardzo dumny z mojego zespołu.

David Fernandez Alonso, Hiszpania, zawodnik: – Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy. To nie był łatwy mecz, ale wygraliśmy, bo byliśmy dzisiaj zespołem i graliśmy tak, jakby to był pierwszy mecz podczas mistrzostw. To było bardzo emocjonalne spotkanie, ale udało się nam wygrać i dlatego skończyliśmy na 3. miejscu.

Morten Henriksen, Dania, trener: – Zakwalifikowaliśmy się do najlepszej czwórki z dwóch bardzo trudnych grup, wygrywając po drodze z Macedonią, Rosją  i po kapitalnym meczu ze Szwecją. Po tym awansie zdaliśmy sobie sprawę, że pozostali sami zbyt wymagający dla nas rywale. Pomiędzy nami a nimi była jednak zbyt duża różnica w poziomie. Przypuszczam, że nawet z zespołami z miejsc 5., 6. czy 7. mielibyśmy problemy ze zwycięstwem. Głównym naszym problemem dzisiaj była obrona Hiszpanów. Potrzebowaliśmy więcej indywidualnych akcji, więcej jakości w grze w ataku, a nasze kontrataki były bardzo złe. Jestem zadowolony jedynie z obrony, która zarówno w meczu z Węgrami, jak i dzisiaj była bardzo dobra.

Magnus Saugstrup, Dania, zawodnik: – Ciężko mi powiedzieć cokolwiek, jestem smutny bo przegraliśmy. Pokonał nas dzisiaj lepszy zespół, a my w pierwszej połowie graliśmy bardzo słabo. Po przerwie próbowaliśmy odrobić straty i wrócić do gry, ale to nie wystarczyło.

Hiszpania – Dania 27:21 (17:7)

Hiszpania: Ledo, Cabada – S. Gomez 1, Bazan, Dujshebaev 6, Folques, Casado, Castro 1, D. Fernandez 7, A. Gomez 3, Munoz 1, Rio, Odriozola 4, J. Fernandez 1, Pedreira 1, Gutierrez 2.
MVP: David Fernandez Alonso.