Węgrzy przed meczem z Polską mieli już zapewniony udział w najlepszej czwórce turnieju. Do zawodów przystąpili bardzo rozluźnieni. Już w holu prowadzącym na boisko okrzykami próbowali zdeprymować rywali.

Polacy rozpoczęli od bardzo efektownej akcji. Miłosz Bekisz podał z lewego skrzydła nad pole bramkowe. Piłkę w powietrzy przechwycił Maciej  Majdziński, który bez problemów trafił do siatki. Kolejne akcje biało-czerwonych też były skuteczne. Trzy rzuty trzy bramki, a czwartego gola z karnego dodał Borys Brukwicki. To było najlepsze pierwsze pięć minut Polaków w turnieju (4:1). Rywale jednak szybko doprowadzili do remisu.

Pecha miał dobrze grający Tomasz Pietruszko, który podkręcił staw skokowy i na dłuższy czas, kulejąc opuścił boisko. Naszym zawodnikom nie brakowało animuszu. Wymienność pozycji też przysparzała sporo problemów Madziarom. Inna sprawa, ze rywale do boju nie wypuścili wszystkich najlepszych zawodników. Długo z pozycji ławki drużyny spotkanie obserwował chociażby leworęczny Donat Bartok (wszedł na boisku dopiero w 25 min.).

Postawa podopiecznych na tyle poirytowała trenera Janosza Gyurka, że już w 13 min (6:8) poprosił o przerwę na żądanie.  Minuty upływały, ale dalej utrzymywało się skromne prowadzenie gospodarzy mistrzostw. Pech nie odstępował naszych obrotowych. Michał Wypych po starciu z węgierską defensywą musiał skorzystać z pomocy naszego sztabu medycznego. Madziarów na pierwsze prowadzenie (10:9) w spotkaniu wyprowadził Matyas Gyori. Do polskiej bramki wszedł Daniel Szot. Dobrą skuteczność przy rzutach z 7 metrów zachował Brukwicki, który nie pomylił się przy czterech próbach. Tymczasem prowadzenie przeszło na stronę Węgrów. I to oni mieli więcej powodów do zadowolenia po pierwszej części gry.

Po przerwie rywale szybko zdobyli trzy gole i stopniowo zaczęli kontrolować przebieg meczu. Polscy kibice na pierwsze trafienie zespołu gospodarzy musieli trochę poczekać. Biało-czerwoni uzyskali je grając w osłabieniu. Mankamentem naszej drużyny była duża liczba nałożonych kar.  W 39 min wykluczeniem z gry byli zagrożeni Pietruszko i Bekisz. Węgry w tym momencie prowadzili już 22:16. W naszych szeregach dobrze na prawym skrzydle radził sobie Arkadiusz Moryto, który systematycznie przechytrzał bramkarza Imre Pasztora.

Po trzecim z rzędu trafieniu Richarda Nemesa Madziarzy w 50 min objęli prowadzenie 28:19. Polski zespół rozegrał przyzwoite spotkanie, ale było to za mało, aby pokonać Węgrów. Dla zespołu trenera Gyurka była to już piąta wygrana w turnieju.

 

Polska – Węgry 26:33 (13:15)

Polska: Szot, Skrzyniarz – Wypych,  Kowalczyk 1, Pietruszko, Janikowski, Kawka 1, Mrozowicz 2, Rolka 1, Majdziński 4, Cichocki 1, Brukwicki 4, Skibiński, Moryto 7, Bekisz 1, Mastalerz 4.

Kary: 16 min.

Węgry: Pasztor, Rozsavolgyi – Varju 1,  Mikita 1, Urban 1,  Fekete 1, Juhasz 8, Deak 1, Fuzi 6, Schmid, Nemes 4, Bartok 4,  Szilagyi 3, Gabor, Ligetvari, Gyori 3.

Kary: 10 min.

 

Sędziowali: Simone Zendali, Stefano Riello (Włochy).

 

Widzów: 600.

 

 

————————————–

źródło i foto: www.zprp.pl 

By kkorpas

5 thoughts on “Po przegranej z Węgrami Polacy powalczą o miejsca 5-8”
  1. Good day! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading your posts.Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects?Thank you so much!

  2. Get in action – Chances are that the wedding photographer will “reserve” set as watching out thewindow, keeping your bridesmaids, sat around the bed with your dress.If he or she’s good portion of references or you are able to find a photographer who’s being recommended from your friends or relative more often than sing the offer with your a photographer.The Wedding Photography Las Vegas therefore turns out tobe most questionable photography since the photographer seems tohave this extra duty and responsibility tobring your members of the family as well as their loving activities from the photography other than highlighting your beloved partner as well as the bridegroom.

  3. Hi, I do think this is a great blog. I stumbledupon it 😉 I’m going to return once again since i have bookmarked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help other people.

  4. Howdy would you mind letting me know which webhost you’re using?I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say this blog loads a lot quickerthen most. Can you suggest a good internet hosting provider at a honest price? Cheers, I appreciate it!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *