Najpierw w dobrym stylu uratowali ligowy byt, aby w czerwcu triumfować w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski!

Po roku z tym samym, zbudowanym przez siebie zespołem awansuje do drugiej ligi. Zawodnikiem tej drużyny był m.in. obecny drugi trener Arki Grzegorz Niciński).

Trzy lata później Dziubiński świętuje trenerski jubileusz, po raz setny prowadzi w meczu drużynę żółto-niebieskich. Jest jednym z trzech – obok Grzegorza Polakowa i Jerzego Słaboszowskiego – szkoleniowców, którzy przekroczyli barierę stu gier na ławce trenerskiej Arki, a Jego licznik ostatecznie zatrzymał się na 136 spotkaniach! Prowadzenia pierwszego zespołu Arki podejmował się aż pięciokrotnie – to absolutny rekord. Jako jedyny – w 85-letniej historii klubu – związany był z Arką jako zawodnik, trener i prezes oraz wiceprezes (HTM Arka).

Jego intuicja, umiejętność selekcji oraz doskonała praca z młodzieżą została zauważona również w PZPN. W sierpniu 2006 roku – jako pierwszy i jedyny jak dotąd wychowanek Arki – dostąpił zaszczytu prowadzenia narodowej kadry juniorów. Prowadził także kadry Polski od U-16 do U-19 (w latach 2005-2008).

W ostatnich latach łączył funkcję trenera koordynatora młodzieży oraz  trenera juniorów. Był absolwentem AWF w Gdańsku oraz AWF Wrocław (studia podyplomowe).  Ukończył Szkołę trenerów z tytułem UEFA PRO (2009).

W marcu skończył 56 lat, a w nocy 1 sierpnia nieuleczalna choroba pokazała Mu „czerwoną kartkę”.

Pogrzeb Jacka Dziubińskiego odbędzie się w środę, 6 sierpnia o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Spokojnej.

Rodzinie i bliskim redakcja „Sportowej Gdyni” składa najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *