z Niemcem Andreasem Raelertem, rekordzistą świata na dystansie Ironman i Ukraińcem Victorem Zyemtsevem, ubiegłorocznym triumfatorem zawodów w Gdyni. Na zwycięzców czeka rekordowa pula nagród wynosząca w tym roku aż 45 tys. dolarów.

Na starcie Herbalife Triathlon Gdynia 2014 nie zabranie Polaków. Główną faworytką w rywalizacji pań jest Maria Cześnik, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Londynie, która na dwa tygodnie przed zawodami w Gdyni odniosła spektakularne zwycięstwo w Pucharze Świata ITU w Chinach.

 To historyczny sukces dla polskiego triathlonu i oczywiście życiowe osiągnięcie Marysi Cześnik – mówi Piotr Netter, dyrektor Herbalife Triathlon. – Dla nas z kolei to świetny prognostyk przed naszą imprezą. Marysia jest w życiowej formie i mamy nadzieję, że potwierdzi to drugim z rzędu triumfem w Gdyni – dodaje. 

Główną konkurentką dla Marii Cześnik do zwycięstwa w Herbalife Triathlon będzie Camille Lindholm. Ta doświadczona Szwedka święciła triumfy na wielu międzynarodowych imprezach z cyklu Challenge oraz Ironman. Do walki o podium powinny włączyć się też pozostałe nasze reprezentantki – Ewa Bugdoł, aktualna Mistrzyni Polski, Ewa Komander oraz Paulina Kotfica.

Cieszymy się z tego, że niemal wszyscy najlepsi polscy triathloniści zdecydowali się na start w Gdyni. Specjalnie z myślą o nich utworzyliśmy klasyfikację rozwoju polskiego triathlonu. Dla trzech najlepszych Polaków i Polek na mecie mamy dodatkowe nagrody finansowe – mówi Piotr Netter.

 

Szczególnie pasjonująco zapowiada się rywalizacja mężczyzn. Jeszcze nigdy na jednych zawodach w Polsce nie pojawiło się tak wielu utytułowanych zawodników. Oprócz wspomnianych wcześniej Andreasa Raelerta i Victora Zyemtseva na starcie zobaczymy m.in. Borisa Steina, odkrycie sezonu 2013 w Niemczech, który dopiero co sięgnął po zwycięstwo w prestiżowych zawodach Ironman Zurich, Ukraińca Antona Blokhina, trzykrotnego triumfatora Herbalife Triathlon oraz reprezentanta Włoch Massimo Ciganę. W gronie faworytów do podium wymieniani są również reprezentanci Polski – Mikołaj Luft oraz Kacper Adam, świeżo upieczony Mistrz Polski na dystansie długim.

 

W elicie sportowej mamy reprezentantów kilku państw, niezwykle utytułowanych zawodników, o których zabiegają imprezy na całym świecie. To będzie wydarzenie na skalę europejską – mówi Piotr Netter.

 

Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia 2014. W programie zawodów zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływania – 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km).

 

Zapisy na dystans długi zostały już definitywnie zamknięte, ponieważ wyczerpał się limit 1500 uczestników. Zapisy na sprint trwają do końca lipca.

 

Więcej informacji i zapisy na www.herbalifetriathlon.com.

 

————————————–

źródło i foto: www.herbalifetriathlon.com

By kkorpas

7 thoughts on “Mistrz świata wystartuje w Herbalife Triathlon Gdynia 2014!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *