PZPN opracował specjalny raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa na stadionach podczas meczów piłki nożnej szczebla centralnego. Dokument przygotowany został w oparciu o dane i informacje przekazane przez Delegatów Meczowych PZPN, obserwatorów i sędziów pełniących funkcję Delegatów Meczowych PZPN, a także Klubowych Koordynatorów ds. Współpracy z Kibicami. Pod uwagę wzięto trzy kategorie: bezpieczeństwo, obsługa i zabezpieczenie. W I lidze obserwowano łącznie 18 drużyn podczas 306 meczów.

Stadion Miejski w Gdyni uznany został za najlepszy pod względem ilości miejsc parkingowych, miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, drożności ciągów komunikacyjnych, obecności bufetów, stanowisk dowodzenia, warunków pracy dla mediów, sanitariatów. Stadion Miejski bardzo dobrze oceniony został także w kategorii warunków oglądania meczów. Zwrócono także uwagę na wysoką liczbę stewardów – średnio 118 na mecz.

Arena jest sportową wizytówką miasta. Mieści ponad 15 tyś widzów, spełnia kryteria UEFA, posiada podgrzewaną oraz nawadnianą murawę. Można ją zwiedzać nieodpłatnie codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00, w przypadku grup zorganizowanych należy umówić się na oprowadzanie. Szczegóły na stronie http://gdyniasport.pl/obiekty_sportowe/stadion-miejski-w-gdyni/.
 
Raport PZPN

 

——————————

źródło: gdynia.pl/dlamediow/

By kkorpas

11 thoughts on “Stadion Miejski w Gdyni najlepszy w I lidze”
  1. Wow, awesome weblog layout! How lengthy have you been running a blog for?
    you made blogging glance easy. The total look of your site is wonderful, let alone the content material!
    You can see similar here e-commerce

  2. … [Trackback]

    […] There you can find 86467 more Information to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2014/07/22/stadion-miejski-w-gdyni-najlepszy-w-i-lidze/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *