Zawody po raz kolejny przyciągnęły światową czołówkę pływania długodystansowego z aż czterech kontynentów. Swoją reprezentację będą miały m.in. USA, Australia, Węgry, Brazylia oraz oczywiście Polska. Zawody już po raz trzeci będą gościć zawodnika, który przepłynął kanał La Manche.

Do Gdyni ponownie przyjedzie niepokonana na BCT Gdynia Marathon rekordzistka trasy Christine Jennings (na zdjęciu). W tym roku ma jednak silną konkurencję w postaci m.in. osiemnastoletniej Węgierki Anny Olasz, która w marcu tego roku zajęła drugie miejsce podczas 15 kilometrowego maratonu w Meksyku, czy Angeliny Borodiny – brązowej medalistki Mistrzostw Europy Juniorów.

Wśród mężczyzn rywalizować będą ze sobą m.in. zeszłoroczny zdobywca drugiego miejsca Rosjanin Vladimir Dyachin, utytułowani Hiszpanie Daniel Ponce Jimenez i Jose Luis Larrosa, Australijczyk Michael Sheili czy Brazylijczyk Pedro Mello – którego siostra Mariana również płynie w zawodach. Na starcie tej prestiżowej imprezy nie mogło oczywiście zabraknąć polskich zawodników. Najmocniejszym z nich jest z pewnością zdobywca trzeciego miejsca w 2013 roku Sebastian Karaś ale by ugruntować swoją pozycję będzie musiał pokonać nie tylko wybitnych pływaków zza granicy ale także Grzegorza Radomskiego, który w zeszłym roku przepłyną kanał La Manche oraz mistrza świata juniorów Krzysztofa Pielowskiego. Czarnym koniem maratonu może się okazać mniej znany 18 letni Arkadiusz Osses, który zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, przepływając dystans 7,5 km w bardzo dobrym tempie.

Oprócz zapewnienia światowej klasy zawodników organizatorzy zadbali również o oprawę audiowizualną pozwalającą pokazać zawody w pełnej krasie. Po raz pierwszy, dzięki najnowszej technologii, przeprowadzona zostanie transmisja z całej trasy zawodów. Każdą minutę wyścigu kibice będą mogli śledzić na telebimie umieszczonym w miasteczku zawodów oraz w internecie. Organizatorzy planują, by transmisja była realizowana zarówno z wody jak i z powietrza.

 

BCT Gdynia Marathon 2014

Maraton na trasie Hel-Gdynia (ponad 20 km) – 1, 2 lub 3 sierpnia 2014 r. (w zależności od warunków atmosferycznych)

Wyścig OPEN (2950 m) i sztafeta 4×200 m – 3 sierpnia 2014 r. → zapisy do wyścigu OPEN

Strefa Kibica – Gdynia, plaża przy bulwarze nadmorskim (na wysokości Hotelu Nadmorskiego), w dniach rozgrywania wyścigów.

 

 

————————————-

źródło: www.gdynia.pl

foto: theswimpictures.com

 

 

 

 

 

 

 

 

By kkorpas

2 thoughts on “Znamy listę startową BCT Gdynia Marathon”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *