Niestety Arka Gdynia uległa Pogoni Siedlce w pierwszym półfinale play-off. Chociaż strata punktowa wynosi tylko siedem oczek, to „Buldogi” aby awansować do finału muszą mieć się na baczności w rewanżu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Żółto-niebiescy w sobotnim meczu dali się zaskoczyć zdeterminowanej Pogoni, która już w pierwszej połowie mogła wysoko prowadzić z Arką. Na szczęście ambitna gra w obronie naszej drużyny oraz błędy gospodarzy sprawiły, że  siedlczanie w pierwszej części gry zdołali zdobyć jedynie sześć punktów za rzuty karne. Gracze Pogoni, którzy mieli dogodne sytuacje w pierwszej połowie, nie zdołali jednak przekuć ich w przyłożenia. Arka niestety również nie zapisała na swoim koncie żadnej piątki, co więcej grając pod wiatr nie była w stanie zdobywać pola przekopami i przenosić gry na połowę rywala.

W drugiej części meczu obie drużyny zdołały wywalczyć przyłożenia. Pierwsi „piątkę” wywalczyli gospodarze po trzynastu minutach drugiej części spotkania. Arka na swoją szansę musiała czekać jeszcze dwadzieścia minut, kiedy jedyne punkty dla naszych rugbistów zdobył Szymon Sirocki. „Baggio” przejął piłkę jeszcze na połowie Arki i popędził prawie przez całe boisko, aby swój rajd zakończyć przyłożeniem dla naszej drużyny. Chwilę później swoje przyłożenie sam podwyższył. To było jednak wszystko, na co stać było w pierwszym meczu „żółto-niebieskich”.

Arka Gdynia przegrała pierwszą bitwę, ale nie „wojnę” o finał. Drugie starcie w niedzielę. „Buldogi” mają więc kilka dni aby solidnie przygotować się do drugiego półfinału. Gdynianie muszą odrobić lekcje z pierwszego meczu w Siedlcach, kiedy to Pogoń narzuciła swój styl gry i zepchnęła naszych do defensywy. Przed naszą drużyną dużo pracy, ale mamy nadzieję, że zawodnicy zrobią wszystko żebyśmy w niedzielny wieczór mogli cieszyć się z awansu do finału.

W drugim meczu półfinałowym Lechia Gdańsk pokonała Budowlanych Łódź 12:10.

 

Awenta Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 14:7 (6:0)

 

Punkty Pogoń: Tomasz Gasik 9 (3K), Przemysław Rajewski 5 (P)

Punkty Arka: Sirocki 7 (’73 P+pd)

 

Arka Gdynia: Daniel Bartkowiak, Jacek Wojaczek, Radosław Bysewski, Daniel Podolski, Robert Andrzejczuk, Rafał Kwiatkowski, Władysław Grabowski, Mateusz Bartoszek, Łukasz Szostek, Wiktor Zaradzki, Szymon Sirocki, Rafał Szrejber, Radosław Rakowski, Adrian Hawrysiuk, Kamil Simionkowski oraz Piotr Bojke, Arkadiusz Zdunek, Mateusz Plichta, Tomasz Witt, Paweł Dąbrowski, Krzysztof Glejzer. 

 

sędziowali: Michałkiewicz, Piotrowicz, Janeczko

 

—————————————

źródło i foto: www.arkarugby.pl

By kkorpas

7 thoughts on “Porażka Arki w pierwszym półfinale”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *