zadaniem było wspięcie się na klif do Rezerwatu Przyrody Kępa Redłowska. Niemniej jednak orłowska trasa była trochę mniej wymagająca. Po pierwsze była krótsza, zawodnicy biegu i marszu z kijami startowali tylko na 5 km dystansie, o bardzo zróżnicowanym podłożu.

Droga prowadziła przez krótki odcinek po płytach betonowych, następnie przez las, gdzie na terenie rezerwatu trzeba było zrobić pętlę, wybiec na plażę i wrócić tą samą trasą. Ostatnie 500 m wyznaczone było przez plażę, był to odcinek wieńczący zmagania.

Oprócz biegu głównego i startu z kijami przygotowano odpowiednio krótsze dystanse biegowe dla młodszych uczestników. W rezultacie dzieci do lat 7 biegły na 100 m, w wieku od 8 do 9 na 500 m itd., aż do najstarszych, czyli 17- i 18-latków, którzy pokonali 1500 m.

Tak samo jak poprzednim razem w Witominie, biegi dla najmłodszych cieszyły się sporym powodzeniem. Niesamowicie pozytywne wrażenie zrobiła też duża grupa kilkulatków, którzy ramię w ramię pokonywali swój dystans i potem wspólnie cieszyli się ze zwycięstwa.

Na mecie dla każdego zawodnika przygotowany był pamiątkowy medal. Dzieci, które stanęły na podium i najlepsi dorośli w kategorii OPEN na swoim dystansie otrzymali wyjątkowe puchary ufundowane przez prezydenta miasta Gdynia, Wojciecha Szczurka, reszta medalistów w swoich kategoriach wiekowych cieszyć się mogła z medali odpowiednich do zajętego miejsca. Nagrody wręczali przedstawiciele głównego organizatora – Rady Dzielnicy Orłowo.

Przed nami jeszcze dwie odsłony zawodów z cyklu Pucharu Gdyni, 21 września na Oksywiu, a 19 października wielki finał odbędzie się na Karwinach.

źr. gdyniasport.pl

By kkorpas

5 thoughts on “Orłowo 2014, czyli Pucharu Gdyni ciąg dalszy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *