Gdynia Sailing Team coraz mocniejsze
W skład teamu od roku 2013 wchodzą Filip Ciszkiewicz (Laser Radial, 2-krotny Mistrz Europy Juniorów 2013), Tytus Butowski (Optimist, Mistrz Europy 2013), Aleksandra Melzacka (Optimist, 2-krotna Mistrzyni Polski 2012 i 2013), Mikołaj Staniul (Optimist, Mistrz Polski 2013). W roku 2014 Gdynia Sailing Team wzmocnią dwie utalentowane żeglarki klasy 420 z YKP Gdynia – Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska.

Sukcesy nowych zawodniczek
Obie dziewczyny już pod koniec roku 2013 otarły się w medale podczas Mistrzostw Europy klasy 420 – w sezonie 2014 pokazały się z bardzo dobrej strony, zajmując bardzo dobre drugie miejsce w silnie obsadzonych regatach Grand Prix Vila de Blanes. W 2013 roku zawodniczki otrzymały nagrodę „Junior roku” przyznawaną przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Jakie sukcesy staną się ich udziałem w barwach Gdynia Sailing Team – okaże się już wkrótce!

Oprócz sportu – edukacja
Gdynia na Fali to projekt nie tylko sportowy, lecz także – edukacyjny. W 2013 roku przeprowadzono setki zajęć w szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach oraz technikach – łącznie wzięło w nich udział ponad półtora tysiąca uczniów.

Prowadzący opowiadali o żeglarstwie, o morzu oraz zachęcają do uczestniczenia w zajęciach gdyńskich szkółek żeglarskich. Podpowiadali, jak zrobić szkolenie na patent żeglarski, motorowodny oraz patent sternika. Spotkaniom towarzyszyły wystawy zdjęć i sprzętu żeglarskiego. Organizowano też konkursy z nagrodami.

O projekcie
W ramach Gdyni na Fali powoływani są Ambasadorowie Gdyni na Fali – najlepsi żeglarze związani z Gdynią, których zadaniem jest opieka merytoryczna nad programem. Ambasadorzy – Maciej Grabowski i Marcin Czajkowski – co roku powołują utytułowanych młodych zawodników do Gdynia Sailing Team. W skład Teamu wchodzą nastoletni mistrzowie Polski, Europy reprezentujący barwy naszego Miasta.

{mp3}gdynianafali{/mp3}

mikrofon i foto: Czesław Mikołajew

źr. gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *