Na deser na wielkim telebimie zgromadzona publiczność i uczestnicy turnieju obejrzeli mecz otwarcia 20 Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które również 12 czerwca rozpoczęły się w Brazylii. Obie te imprezy łączy jeden podmiot. Obie współorganizuje i sponsoruje Coca Cola.

Imprezę otworzyła pani Dyrektor Coca Cola na Polskę Anna Jakubowski, która przypomniała, że w imprezie wzięło udział ponad 40 tysięcy gimnazjalistów w całej Polsce. Zaprosiła również wszystkich do miasteczka Coca Coli, które powstało na plaży w okolicach również specjalnie zbudowanego na tę imprezę boiska z naturalną trawiastą nawierzchnią.

Zanim pani Dyrektor pojawiła się na murawie odbył się na niej krótki pokaz fajerwerków, dymu i ognia. Po otwarciu turnieju przez przedstawicielkę Coca Coli na scenie pojawił się zaś Rafał Brzozowski, przyjęty przez zgromadzoną publiczność z ogromnym aplauzem. Konferansjerzy Andrzej i Jacek ujawnili, że Rafał jest nie tylko artystą, ale również sportowcem, brązowym medalistą Mistrzostw Polski w zapasach, a obecnie członkiem Reprezantacji Artystów Polskich. 

Rafał rozpoczął swój występ od zaśpiewania hymnu Coca Coli i FIFA na Brazylijski Mundial. Słowa refrenu: – Dajmy ponieść się rytmom, które grają gdzieś w nas, wszyscy wspólne dotkniemy najjaśniejszych gwiazd, bo świat jest nasz, zaśpiewane w rytmie samby doskonale oddają klimat zarówno Mistrzostw Świata, jak i turneju na gdyńskiej plaży, rozgrywanych pod wspólnym znakiem – znakiem Coca Coli.

Atmosfera Mundialu nie byłaby pełna bez… samby. Organizotorzy również wyszli z tego założenia i na murawie pojawiły sie także tancerki samby z zespołu “Samba Fever”. Gorący taniec porwał publiczność i przygotował ją na emocje, które miały nadejść. Zanim jednak jeszcze piłkarze wyszli w Sao Paulo na murawę na wielkim telebimie pojawiła się Kamila Komisarczyk z gimnazjum w Zaleszycach, zwyciężczyni konkursu organizowanego przez Caca Colę dla uczestników turnieju Coca Cola Cup 2014 “Moja historia piłkarska”, która w nagrodę pojechała na brazylijski Mundial. Uśmiechnięta dziewczyna pozdrowiła wszystkich, podziekowała sponsorom i organizatorom oraz zaprosiła do aktywnego uprawinia piłki nożnej, które m.in. dzięki takim turniejom, jak Coca Cola Cup pomaga spełniać marzenia.

A potem już… na boisko (nie gdyńskie, ale w Sao Paulo) wyszli piłkarze Brazylii i Chorwacji i rozpoczął się Mundial.

Dla uczestników turnieju Coca Cup zawody zaczynają się w piątek, 13 czerwca na Stadione Miejskim w Gdyni, a finały (o wszystkie miejsca, w turnieju jest zasada, że gra się o miejsca od 1do 16) odbędą się na drugi dzień na gdyńskiej plaży. Tam też będzie można spotkac się z ambasadorem turnieju i jego dwukrotnym uczestnikiem Robertem Lewandowskim oraz Robertem Korzeniowskim, naszym wybitnym olimpijczykiem, jedynym polskim zdobywcą czterech złotych medali olimpijskich, który jest ambasadorem marki Powerade.

 

“Głos Gdyni” jako patron medialny Finału Turnieju Coca Cola Cup przypomina również o naszym konkursie, który wciąż trwa i na który odpowiedzi oczekujemy do piątku 13 czerwca do północy:   

http://www.gdynia.iq.pl/index.php/sport/item/1052-mamy-dla-was-koszulk%C4%99-lewego 

 

Redakcja

foto: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

10 thoughts on “XVI Finał Turnieju Coca Cup rozpoczęty!!!”
  1. Быстромонтируемые строения – это новейшие системы, которые различаются большой скоростью возведения и гибкостью. Они представляют собой здания, состоящие из эскизно сделанных компонентов или же блоков, которые могут быть быстрыми темпами смонтированы на территории стройки.
    Расчет здания из сэндвич панелей отличаются гибкостью и адаптируемостью, что дает возможность легко преобразовывать и адаптировать их в соответствии с потребностями заказчика. Это экономически результативное а также экологически стойкое решение, которое в последние годы заполучило обширное распространение.

  2. The potential for buy hydroxychloroquine in treating emerging infectious diseases has sparked interest in its antiviral properties. As scientists explore its ability to interfere with viral replication, the drug could become a valuable tool in the global arsenal against pandemic threats, illustrating the ongoing need for flexible and adaptable therapeutic agents.

  3. buy ivermectin, containing ivermectin, has been researched for its potential to treat parasitic infections in captive exotic reptiles. By addressing parasites such as mites and ticks, ivermectin contributes to maintaining the health and well-being of reptiles kept in zoos, aquariums, and private collections.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *