Lista uczestników na dystansie długim jest już zamknięta, ale zapisywać się można wciąż jeszcze do zawodów sprinterskich, które odbędą się 9 sierpnia.

Na specjalnej konferencji prasowej organizatorzy przedstawili trasę zawodów, która została lekko zmodyfikowana. Zmianie uległa trasa kolarska, dwie większe pętle po 45 km każda, zastąpiły dotychczasowe trzy po 30 km. Ma to zwiększyć atrakcyjność wyścigu. {mp3}Wydarzenia/Guzowska{/mp3}

 

Twarzami tegorocznego triathlonu są kobiety, aktorka Karolina Gorczyca. Jest również wybrana w głosowaniu internautów Agnieszka Sikora-Paw. Swojego udziału nie otwierdziła jeszcze Katarzyna Glinka i Małgorzata Foremniak. Wiadomo natomiast, że po raz drugi zobaczymy w Gdyni Iwonę Guzowską, która zauroczyła się gdyńską imprezą w roku ubiegłym.

Jej zdaniem: – Atmosfera w Gdyni nie odbiega niczym od światowej klasy podobnych imprez.

A nasza była mistrzyni pięści wie co mówi, gdyż startowała w zawodach triathlonowych m.in. we Frankfurcie.

{mp3}Wydarzenia/Wadecki{/mp3}

 

Wystartuje w Gdyni także Piotr Wadecki. Rok temu współorganizował w Gdyni wyścig kolarski Cyklo Tour, a także dopingował startujących na triathlonowej trasie kolegów i… sam połknął triathlonowego bakcyla. – Już tydzień po imprezie zacząłem przygotowywać sie by wystartować 10 sierpnia, oczywiście na dystansie długim. Startowałem w igrzyskach olimpijskich, w Giro d’Italia i w Tour de France, kilmat zawodów w gdyni przypominał mi tamte czasy.

Udział w gdyńskim triathlonie zapowiedzieli także niektórzy z byłych ambasadorów. Zobaczymy zatem w tych zawodach ponownie m.in. Roberta Rozmusa, Macieja Dowbora, czy Wojciecha Olejniczaka, prezesa Polskiego Związku Triathlonu.

 

Ziemowit BUJKO

Foto: autor

By kkorpas

8 thoughts on “Trasa triathlonu zatwierdzona”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *