O prawo gry w IX SuperFinale rywalizuje sześć drużyn najwyższej klasy rozgrywkowej – Topligi. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze zespoły awansują do półfinałów, które zostaną rozegrane 19 i 20 lipca. Ich zwycięzcy zagrają na nowoczesnej, wielofunkcyjnej arenie w Gdyni.

SuperFinał to wielkie święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek, niesamowita oprawa, konkursy ze wspaniałymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. O emocje na trybunach zadbają komentatorzy, didżeje oraz animujące doping cheerleaderki. Jak zwykle na futbolowych imprezach wszystko odbędzie się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Razem świetnie bawić się będą kibice, nie tylko z całej Polski, ale również z Europy. 

W samo południe przy Stadionie Miejskim zostanie uruchomione amerykańskie miasteczko, do którego bezpłatny wstęp będzie miała każda osoba posiadająca bilet. Uczestnicy pikniku będą mogli, choć na chwilę, stać się prawdziwymi futbolistami – przymierzyć uniform zawodnika, sprawdzić, z jaką prędkością rzuca się piłką, jak trafić nią do celu oraz zmierzyć się z Reprezentantami Polski! Na każdego czekać będzie moc atrakcji i konkursów z nagrodami. Wszystko odbywać się będzie w rytm muzyki i w roztaczających się zapachach prawdziwych amerykańskich kulinarnych specjałów.

Mecz który rozpocznie się o godzinie 16:00 poprzedzi efektowna ceremonia otwarcia. 

 

 – Futbol amerykański jest dyscypliną wyjątkową. Z każdym kolejnym rokiem zdobywa coraz większe grono pełnych pasji fanów, którzy aktywnie śledzą zmagania zawodników ulubionych drużyn. Z tym większą dumą przyjąłem informację o wyborze Gdyni na miejsce, w którym rozegrany zostanie IX SuperFinał PLFA. To prestiżowe wydarzenie doskonale wpisuje się w sportowy charakter naszego Miasta. Cieszy również fakt, iż ten spektakularny mecz rozegrany zostanie właśnie na Stadionie Miejskim – nowoczesnym obiekcie, który po raz pierwszy będzie miał szanse gościć najlepsze zespoły Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego – powiedział Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.   – Wybór Gdyni na gospodarza SuperFinału jest dla nas szansą nie tylko na organizację kolejnego przedsięwzięcia sportowego na najwyższym poziomie, lecz także ukazanie naszego Miasta jako miejsca pełnego otwartych i aktywnych mieszkańców. Jestem pewien, że to nietuzinkowe wydarzenie spotka się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich, którym nieobce jest piękno sportowej rywalizacji – dodał prezydent Szczurek. 

– Poprzednie dwa SuperFinały, które zostały rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie odniosły wielki sukces promocyjny, frekwencyjny i organizacyjny. Jestem przekonany, że tegoroczne ukoronowanie sezonu Topligi w Gdyni będzie równie, a może nawet bardziej spektakularne – zapowiada Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA. – Gdynia znana jest z tego, że intensywnie angażuje się w sportowe przedsięwzięcia oraz wspieranie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Rozmiar Stadionu Miejskiego, oraz jego najwyższy standard zapewniają idealne warunki do przeprowadzenia imprezy sportowej o takiej skali jak SuperFinał PLFA – dodał Stęszewski. 

W dniu 6 maja br. na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyła się konferencja prasowa (zdjęcie górne) z udziałem prezydenta Wojciecha Szczurka, prezesa PLFA Jędrzeja Stęszewskiego oraz prezesa i trenera Seahawks Gdynia Macieja Cetnerowskiego i zawodnika gdyńskiego zespołu Tunde Oguna.

Zaprezentowane zostało logo imprezy i jej program. Podczas konferencji prezydent Szczurek powiedział m.in.: {mp3}Prezydent{/mp3}.

Na czele PLFA obecnie jest drużyna Seahawks Gdynia. Jastrzębie wygrały 4 mecze, czy wszystkie dotychczas rozegrane. W pokonanym polu zostawili m.in. głównego faworyta rozgrywek: Wrocław Panthers (zespół powstały w wyniku fuzji Giants – obrońców tytułu mistrzowskiego i Devils) oraz Warsaw Eagles, które w ubiegłym sezonie w niemiłych okolicznościach odebrały gdynianom prawo występu w finale rozgrywek. „Głosowi Gdyni” udało się porozmawiać z prezesem i jednocześnie trenerem „Morskich Jastrzębi” Maciejem Cetnerowskim. Oto, co powiedział: {mp3}Cetnerowski{/mp3}

 

Bilety na SuperFinał będzie można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży Eventim, między innymi w Empikach. Przedsprzedaż ruszy w przyszłym tygodniu.

Ceny biletów rozpoczynają się od 20 PLN. Dodatkowo, dla rodzin oraz zorganizowanych grup przygotowana jest 20% zniżka. 

 

Do zobaczenia 2 sierpnia na Stadionie Miejskim w Gdyni!

————————————-

Źródło: www.plfa.pl  

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *