Już tylko jednego zwycięstwa brakuje piłkarkom ręcznym KGHM Metraco Zagłębia Lubin, aby zameldować się w wielkim finale mistrzostw Polski. Dziś znów wyraźnie lepsze były lubinianki, choć do przerwy prowadził trzema bramkami Vistal.

Na trafienie najskuteczniejszej w sobotę Iwony Niedźwiedź odpowiedziała Klaudia Pielesz. Chwilę później trafiła Joanna Kozłowska, a po bramce Karoliny Semeniuk-Olchawy znów mieliśmy remis. Ozdobą spotkania była wrzutka „Semeny” do Joanny Obrusiewicz, po której padła bramka na 4:4. Po kwadransie gry gdynianki prowadziły 6:4. Miedziowe zacięły się w 20. minucie i nie potrafiły już przed przerwą pokonać Małgorzaty Gapskiej. Do szatni gdynianki schodziły z dobrym dla siebie rezultatem 9:6.

Drugą połowę lubinianki rozpoczęły z animuszem i po pięciu minutach od wznowienia gry doprowadziły do remisu po 11. W 40. minucie podopieczne Bożeny Karkut cieszyły się z prowadzenia, kiedy bramkę z koła zdobyła Vanessa Jelić. Gdynianki doprowadziły do remisu, ale miedziowe świetnie rozegrały grę w przewadze i na kwadrans przed końcem było 16:14. Podobnie jak wczoraj, tak i tym razem bardzo dobrze w bramce miedziowych spisywała się Monika Maliczkiewicz. „Łosiu” broniła w bardzo ważnych momentach meczu, co dodawało skrzydeł jej koleżankom. Po rzucie z drugiej linii Obrusiewicz w 47. minucie było 17:14 dla Zagłębia, a niespełna cztery minuty później, kiedy z koła trafiła ponownie Jelić tygrysice odskoczyły na cztery bramki (20:16).

Na 6 minut przed końcową syreną na tablicy wyników było już 22:16. Stało się jasne, że zespół Jensa Steffensena będzie musiał znów przełknąć porażkę. Ostatnie fragmenty to kontrolowanie wyniku i radość miejscowych po końcowej syrenie.

MVP spotkania została Vanessa Jelić.

3 maja kolejne spotkanie w Gdyni Arena. Miejmy nadzieję, że dziewczyny Steffensena uczynią wszystko, by powrócić do Lubina na piąty mecz.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KS Vistal Gdynia 24:20 (6:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Obrusiewicz 6, Semeniuk-Olchawa 5, Pielesz 5 Załęczna 4, Pałgan 2, Jelić 2, Bader, Lalewicz, Paluch, Piechnik, Walczak, Jochymek, Piekarz.

Vistal: Kowalczyk, Gapska – Niedźwiedź 5, Kalska 5, Kulwińska 4, Galińska 3, Andrzejewska 2, Kozłowska 2, Dorsz, Khouildi, Balsam, Janiszewska, Pawłowska, Zych.

Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek.