Jako pierwsza trafiła Katarzyna Janiszewska. Swoją pierwszą bramkę miedziowe zdobyły w czwartej minucie, za sprawą Agnieszki Jochymek. Kolejne dwa trafienia dołożyły Kinga Lalewicz i Karolina Semeniuk-Olchawa i było 3:1. Chwilę później na tablicy wyników widniało 4:1. Drugą bramkę gdynianki zdobyły dopiero w 12. minucie, grając w przewadze. Dobytek przyjezdnych mógł być lepszy, jednak w bramce miedziowych znakomicie spisywała się Monika Maliczkiewicz.

W 22. minucie o czas dla swojej drużyny poprosił Jens Steffensen. Wówczas Vistal przegrywał 3:7. Słowa trenera podziałały, gdyż ekipa z Gdyni zmniejszyła straty do jednej bramki – 8:7, a w 29. minucie przyjezdne, po bramce Patrycji Kulwińskiej, cieszyły się z remisu. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobyła jednak Kaja Załęczna i do przerwy Zagłębie minimalnie prowadziło (9:8).

Od początku drugiej połowy trwała wymiana ciosów, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. W 38. minucie, kiedy Maliczkiewicz pokonała niezawodna Iwona Niedźwiedź, Vistal wyszedł na prowadzenie 11:10. Chwilę później wyrównującą bramkę zdobyła Semeniuk-Olchawa. Miedziowe złapały wiatr w żagle a po kolejnych dwóch akcjach zakończonych skutecznie przez Annę Pałgan było 13:11.

Kiedy Beatę Kowalczyk pokonała Załęczna „tygrysice” wygrywały już 14:11. Gdynianki w kilka minut znów zmniejszyły straty do jednego trafienia, ale później do głosu ponownie doszły miejscowe. Kolejne udane interwencje „Łosia”, skuteczna gra w ataku i twarda w obronie sprawiły, że w 54. minucie lubinianki mogły poczuć się komfortowo, gdyż wygrywały 18:14.

Podopieczne Steffensena nie zamierzały składać broni i odrobiły dwie bramki. Ostatnie fragmenty, to jednak uważna gra lubinianek, które szanowały piłkę i wygrały 19:16.

Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 19:16 (9:8)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 3, Pielesz 3, Pałgan 3, Semeniuk-Olchawa 3, Jelić 2, Jochymek 2, Lalewicz 2, Piechnik 1, Bader, Obrusiewicz, Paluch, Piekarz, Walczak.

Vistal: Kowalczyk, Gapska – Niedźwiedź 7, Kulwińska 3, Galińska 2, Kalska 2, Janiszewska 2, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Dorsz, Khouildi, Balsam, Andrzejewska.

Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek.