Mecz od początku był wyrównany, bo starogardzianie łatwo nie zamierzali sprzedawać swojej skóry. Niesieni ogłuszającym dopingiem swoich kibiców gospodarze rozpoczęli z dużym impetem, wygrali nawet pierwszą kwartę rzutem za trzy punkty Grzegorza Kukiełki w ostatniej sekundzie.

Z czasem jednak Asseco zaczęło kontrolować grę i przejmować inicjatywę. Prym jak zwykle wiedli Fiodor Dmitriew (11 punktów) i Przemysław Frasunkiewicz (9). Do przerwy przewaga gości wynosiła jednak tylko trzy punkty. Przeważali oni w asystach (10:1), w punktach po szybkim ataku, lepiej także wykorzystywali straty przeciwnika. Gospodarze przeważali w punktach spod kosza i punktach drugiej szansy.

Po przerwie miejscowi za wszelką cenę chcieli odrobić przewagę i nawet udało im się odzyskać prowadzenie, które w trzeciej części meczu przechodziło z rąk do rąk. Dmitriew zaczął mieć problemy z trafianiem z rzutów wolnych. Na szczęście powoli zaczął rozkręcać się A.J. Walton. W drugiej połowie powiększył swą zdobycz do 19 punktów i w ostatniej kwarcie przewaga Asseco stopniowo rosła oscylując w granicach 10 punktów. Farmaceutom nie pozostawało w końcówce nic, jak tylko faulowanie przyjezdnych i liczenie na ich nie najlepsza skuteczność w rzutach wolnych. Na szczęście dla gdynian ta wróciła i bezpieczną przewagę dowieźli do końca.

O sukcesie podopiecznych Davida Dedeka zadecydowała ogromna przewaga w asystach (ostatecznie 16:6) w przechwytach (8:1), jak też prawie dwukrotnie mniejsza ilość strat (6:10).

w najbliższą niedzielę oba zespoły spotkają się ponownie, tym razem w hali Gdynia Arena. Sytuacja w tabeli spowodowała, że nie ma dla Asseco nieważnych meczów. Każdy może zdecydować o awansie do play-off. Zapraszamy zatem kibiców na 13 kwietnia, godz. 18.00.