Mecz od początku był wyrównany, bo starogardzianie łatwo nie zamierzali sprzedawać swojej skóry. Niesieni ogłuszającym dopingiem swoich kibiców gospodarze rozpoczęli z dużym impetem, wygrali nawet pierwszą kwartę rzutem za trzy punkty Grzegorza Kukiełki w ostatniej sekundzie.

Z czasem jednak Asseco zaczęło kontrolować grę i przejmować inicjatywę. Prym jak zwykle wiedli Fiodor Dmitriew (11 punktów) i Przemysław Frasunkiewicz (9). Do przerwy przewaga gości wynosiła jednak tylko trzy punkty. Przeważali oni w asystach (10:1), w punktach po szybkim ataku, lepiej także wykorzystywali straty przeciwnika. Gospodarze przeważali w punktach spod kosza i punktach drugiej szansy.

 

Po przerwie miejscowi za wszelką cenę chcieli odrobić przewagę i nawet udało im się odzyskać prowadzenie, które w trzeciej części meczu przechodziło z rąk do rąk. Dmitriew zaczął mieć problemy z trafianiem z rzutów wolnych. Na szczęście powoli zaczął rozkręcać się A.J. Walton. W drugiej połowie powiększył swą zdobycz do 19 punktów i w ostatniej kwarcie przewaga Asseco stopniowo rosła oscylując w granicach 10 punktów. Farmaceutom nie pozostawało w końcówce nic, jak tylko faulowanie przyjezdnych i liczenie na ich nie najlepsza skuteczność w rzutach wolnych. Na szczęście dla gdynian ta wróciła i bezpieczną przewagę dowieźli do końca.

O sukcesie podopiecznych Davida Dedeka zadecydowała ogromna przewaga w asystach (ostatecznie 16:6) w przechwytach (8:1), jak też prawie dwukrotnie mniejsza ilość strat (6:10).

w najbliższą niedzielę oba zespoły spotkają się ponownie, tym razem w hali Gdynia Arena. Sytuacja w tabeli spowodowała, że nie ma dla Asseco nieważnych meczów. Każdy może zdecydować o awansie do play-off. Zapraszamy zatem kibiców na 13 kwietnia, godz. 18.00.

Trzymajmy kciuki za żółto-niebieskich.

Polpharma Starogard Gdański – Asseco Gdynia 70:81 (26:25, 14:18, 17:18, 13:20)

Polpharma: Eldridge 14, Sarzało 12, Johnson 10, Hicks 10, Kukiełka 6, Kosiński 6, Jeftic 4, Wall 4, Varanauskas 4, Paul 0.

Asseco: Walton 19, Seweryn 14, Dmitriew 13, Frasunkiewicz 11, Szczotka 8, Szymański 6, Kowalczyk 5, Matczak 3, Galdikas 2.

Sędziowie: Ziemblicki, Szczerba, Proc

 

 

Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.