W pierwszej części gry gdynianki do około 15 minuty stanowiły równorzędnego rywala dla AZS-u. Wszystko zmieniło się po przestrzelonym przez Karolinę Kalską rzucie karnym. Gospodynie zaczęły grać chaotycznie, seryjnie marnowały rzuty bijąc po poprzeczce bramki, obok niej, a jak już udało im się trafić to… piłkę odbijała Izabela Czarna. Przeciwniczki zaś konsekwentnie budowały przewagę, która sięgnęła już nawet 5 punktów. Szczególnie mocno dawał się vistalkom we znaki duet Sylwia Lisewska – Aleksandra Kobyłecka, który łącznie zdobył w tej części gry 8 bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:11 dla przyjezdnych i nic nie dawało podstaw do najmniejszego chociaż optymizmu.

Po powrocie z szatni zobaczyliśmy jednak obie drużyny odmienione. Vistal zagrał jak w transie, natomiast koszalinianki rzuciły w tej części gry zaledwie 7 oczek. Sama Karolina Kalska (która na szczęście odblokowała się po przestrzelonym przed przerwą karnym) uzbierała tylko o jedno mniej, a dzielnie sekundowały jej Emilia GalińskaLoredana Matyka i Iwona Niedźwiedź. Dużo lepszą skutecznością w obronie wykazywała się Beata Kowalczyk. Zafunkcjonowała wreszcie obrona zdobywczyń Pucharu Polski, która sprawiła, że podopieczne Reidara Moistada zanotowały ośmiominutowy przestój bez strzelonej bramki, podczas gdy gdynianki zanotowały ich 7, co pozwoliło ze stanu wyciągnąć wynik na 22:18, a potem poprawiły trzybramkową serią uzyskując w końcówce sześciobramkowe prowadzenie. Rywalki w końcówce pękły. Ostatnim akcentem meczu była piękna obrona Beaty Kowalczyk.

W najbliższą środę w Koszalinie rewanż. Mamy nadzieję, że nie powtórzy się historia z Pucharu Polski, kiedy vistalki miały po pierwszej połowie ustawiony mecz, a potem… urządziły swoim kibicom prawdziwy horror. Iwona Niedźwiedź po niedzielnym meczu powiedziała, że dziewczyny chcą mieć wolny weekend i odpocząć, zatem zrobią wszystko, by wygrać w Koszalinie i zakończyć ten etap rozgrywek na dwóch meczach. Trzymajmy zatem kciuki!