Najlepsze zespoły wyjadą na obóz piłkarski do Włoch. Tradycyjnie przygotowano też wiele atrakcji dla kibiców. Turniej już po raz czwarty będzie wspierał Robert Lewandowski, który także zagra w naszym mieście. 

Coca-Cola Cup to jeden z największych w Polsce piłkarskich turniejów młodzieżowych. W ciągu piętnastu edycji wzięło w nim udział blisko 640.000 dziewcząt i chłopców. Do tegorocznej zgłosiło się 3929 zespołów, w tym 1401 żeńskich i 2528 męskich. To o ponad 400 drużyn więcej niż w 2013 roku! Najwięcej reprezentacji 361 zarejestrowano w województwie małopolskim.  

Najważniejszym elementem promocji ruchu są towarzyszące rozgrywkom Strefy Aktywnego Życia, w których odwiedzający mogą spróbować swoich sił w prostych konkurencjach sportowych, dowiedzieć się jak dbać o zdrowie i kondycję na co dzień, a także – dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki – poznać tajniki zdrowego żywienia i nawadniania organizmu. 

Aby promocja aktywnego stylu życia zyskała jeszcze szerszy zasięg, już po raz drugi finał Coca-Cola Cup zostanie zorganizowany nie na stadionie, a w przestrzeni miejskiej. Po spektakularnym finale turnieju na krakowskim rynku w 2013 roku, boisko z naturalną trawą i trybunami na 1.200 osób tym razem zostanie zbudowane na Plaży Miejskiej w Gdyni. – Gdynia to miasto bardzo otwarte na sport – podkreśla Marek Łucyk, Dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Sami prowadzimy wiele projektów zmierzających do promocji aktywności fizycznej wśród mieszkańców i widzimy, że sport staje się naprawdę modny. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że finał Coca-Cola Cup 2014 odbędzie się właśnie u nas.

 
Robert Lewandowski przyznał, że – poza sympatią do turnieju, w którym występował jako nastolatek – o przyjęciu roli ambasadora zadecydował przede wszystkim społeczny aspekt rozgrywek i fakt, że dzięki temu projektowi każdy z nas może cieszyć się pełnią życia na co dzień. – Bardzo podoba mi się rozszerzanie formuły turnieju o promocję aktywnego stylu życia. Sam żyję bardzo aktywnie i uwielbiam uprawiać rekreacyjnie różne sporty. Tak zostałem wychowany i dlatego wiem, jak ważne jest zaszczepienie miłości do ruchu i nauka systematyczności. Jeśli ktoś lubi to, co robi, to sukcesy przychodzą same. A nawet jeśli nie każdy zostanie profesjonalnym sportowcem, to aktywność fizyczna uprawiana od najmłodszych lat i edukacja na temat jej roli pomogą w pełniejszym, zdrowszym i szczęśliwszym życiu. Czuję, że przestaję już być tylko i wyłącznie ambasadorem turnieju Coca-Cola Cup, który zawsze będzie głęboko w moim sercu, a staję się ambasadorem szerszej idei związane z promocją sportu i aktywności fizycznej.

 
W roku piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA organizatorzy chcieliby dać wszystkim uczestnikom Coca-Cola Cup szansę na poczucie smaku tego najważniejszego futbolowego wydarzenia. W pakietach startowych uczniowie i trenerzy otrzymali m.in. breloczki z maskotką mundialu, a wszystkie szkoły zarejestrowane do udziału w turnieju dostaną piłki z limitowanej edycji Mistrzostw Świata. Każdy gimnazjalista biorący udział w rozgrywkach może też podzielić się swoją ciekawą historią związaną z futbolem. Autor najbardziej inspirującej wyjedzie, w charakterze reportera, na obóz piłkarski w Brazylii i będzie mógł zobaczyć na żywo mecz otwarcia mundialu. Z kolei zwycięzcy tegorocznej edycji Coca-Cola Cup pojadą na obóz do Włoch, gdzie będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem merytorycznym programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, natomiast partnerem technicznym, firmy adidas i T-Mobile.

 
Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl  oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska .
 
Kontakt: Marek Łucyk, dyrektor GOSiR, tel.: 601 613 613.   

 

 

———————————————–

źródło: www.gdynia.pl

foto: www.gdynia.sport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *