W fi­na­le tur­nie­ju roz­gry­wa­ne­go w Gdyni go­spo­dy­nie po­ko­na­ły po do­gryw­ce AZS PWSZ Go­rzów Wlkp. 58:49 (15:8, 9:18, 8:5, 10:11, d. 16:7). Brą­zo­wy medal wy­wal­czy­ły za­wod­nicz­ki INEA AZS Po­znań.

W fi­na­ło­wych spo­tka­niu naj­wię­cej punk­tów zdo­by­ły: dla Ri­vie­ry – Do­mi­ni­ka Mi­ło­szew­ska – 17 oraz Alek­san­dra Wajler i An­ge­li­ka Stan­kie­wicz – po 12. Trenerką zwycięskiej ekipy jest Magdalena Szymkiewicz.

{mp3}Szymkiewicz{/mp3}.

Asystował jej Vadim Czeczuro, na co dzień opiekun „dorosłej” Riviery Gdynia. W składzie zwycięskiego zespołu wystąpiły jego podopieczne: Anna Jakubiuk, Marianna Duszkiewicz, Adriana Kukiełko i wspomniana Miłoszewska, która była kapitanem drużyny. Oto, co powiedziała „Głosowi Gdyni”: {mp3}Miloszewska{/mp3}.

W składzie figurowała również Karolina Puss, jednak kontuzja nie pozwoliła jej grać. MVP turnieju została Anna Jakubiuk, a w składzie najlepszej piątki turnieju znalazly się ponadto Miłoszewska i Stankiewicz.

W pół­fi­na­le Ri­vie­ra także po do­gryw­ce, w dramatycznych okolicznościach po­ko­na­ła obrończynie tytułu, INEA AZS Po­znań 68:56, na­to­miast go­rzo­wian­ki zwy­cię­ży­ły UKS Ba­sket Alek­san­drów Łódz­ki 66:43. W spo­tka­niu o trze­cie miej­sce trium­fo­wa­ła INEA AZS 59:38.

Koń­co­wa ko­lej­ność:

  • 1. Riviera Bryza Gdynia

  • 2. AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski

  • 3. INEA AZS Poznań

  • 4. UKS Basket Aleksandrów Łódzki

  • 5. VBW GTK Gdynia

  • 6. UKS Huragan Wołomin

  • 7. Ślęza MOS WKK Wrocław

  • 8. MUKS Widzew Łódź

     

 

We wtorek 18 lutego zawodniczki i szkoleniowcy otrzymali w Urzędzie Miasta listy gratulacyjne od prezydenta Gdyni. W imieniu prezydenta wręczyła je pani wiceprezydent Ewa Łowkiel w towarzystwie dyrektora GOSiR-u Marka Łucyka. Pani prezydent otrzymała piłkę z autografami Mistrzyń Polski.

Gośćmi pani prezydent byli także działacze i sztab szkoleniowy. „Głosowi Gdyni” udało się porozmawiać z trenerem Vadimem Czeczuro zarówno o turnieju, jak i o „dorosłej” Rivierze:

{mp3}Czeczuro{/mp3}

 

Ziemowit BUJKO

foto: autor i www.bigdynia.pl

By kkorpas

22 thoughts on “Mistrzynie Polski u prezydenta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *