Choć 20 punktowa przewaga po 40 minutach wskazuje na dość łatwe zwycięstwo gospodyń, to sam początek meczu był wyrównany. Podopieczne Arkadiusza Konieckiego przez pierwsze trzy minuty starały się dotrzymać kroku gdyniankom, jednak przy stanie 4:7 straciły koncentrację i pozwoliły gospodyniom na powiększanie swojej przewagi. Po 10 minutach na tablicy wyników było 17:9, a aż 10 „oczek” padło łupem Krystyny Matsko

W dalszej części meczu sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Po wypracowaniu kilkunastopunktowej przewagi podopieczne Vadima Czeczuro kontrolowały przebieg meczu, do samego końca systematycznie powiększając swoją przewagę.

W drugiej połowie gospodynie były rozluźnione, a pewne prowadzenie pozwalało na swobodną grę w ataku. Choć koszykarki MKSu starały się zniwelować swoją stratę, to nie były w stanie zagrozić świetnie dysponowanym gdyniankom. Na najwyższe prowadzenie gdyński zespół wyszedł w 38 minucie, kiedy to prowadził 70:49. W końcówce zawodniczki trenera Konieckiego zniwelowały stratę i po 40 minutach było 72:52.

W dzisiejszym meczu koszykarki Riviery nie tylko prowadziły bardzo dobrą grę w ataku i mocną obroną wymuszały straty rywalek. Gdynianki przede wszystkim dominowały w walce podkoszowej. Gospodynie w tym spotkaniu miały 57 zbiórek, z czego aż 27 w ataku. Na desce wśród gospodyń były Danielle Wilson oraz Anna Jakubiuk, która zebrały kolejno 12 i 11 piłek.

W zespole gospodyń najlepsze spotkanie w tym sezonie zagrała wspomniana Krystyna Matsko. Ukraińska skrzydłowa zdobyła 23 punkty i miała 6 zbiórek. W zespole z Konina najskuteczniejsza była Elżbieta Paździerska, która miała 16 punktów.

Zawodu z postawy swoich koszykarek w walce podkoszowej nie krył Arkadiusz Koniecki: –Uważam, że wygrał dziś zespół lepszy, który ma więcej atutów. W jednym elemencie zostaliśmy rozbici kompletnie: 27:7 w zbiórkach ofensywnych – nie pamiętam takiego podobnego spotkania! – mówił na pomeczowej konferencji.

Zadowolenia nie krył natomiast Vadim Czeczuro: – Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że wynik nie oddaje dzisiejszego meczu. Zespół z Konina postawił nam ciężkie warunki. Faktycznie w końcówce mogliśmy pozwolić sobie na drobne rozluźnienie i dzięki temu zwiększyliśmy przewagę. Konin grał agresywniej w porównaniu z ostatnimi meczami, jednak my zagraliśmy dużo bardziej skutecznie niż w poprzednich spotkaniach – mówił Ukrainiec. Trener Riviery cieszyl się nie tylko ze zwyciestwa. Po raz trzeci bowiem został wybrany pierwszym trenerem narodowej reprezentacji Ukrainy.. – Naszym celem jest awans na mistrzostwa Europy – zapowiada.

Riviera Gdynia – MKS MOS Konin 72:52 (17:9, 14:14, 18:13, 23:16)

Riviera: Matsko 23 (6 zb.), Małaszewska 10 (6 zb.), Johnson 9 (5 zb., 7 as.), Wilson 9 (12 zb.), Jakubiuk 9(11 zb.), Miłoszewska 8 (6 zb.), Szymczak-Górzyńska 4 (5 zb.), Duszkiewicz 0

MKS MOS: Paździerska 16 (5 as.), Motyl 12, Kaja 8, Mańkowska 5, Harris 5, Szemraj 5,Libertowska 1, Krzyżaniak 0, Horodeńska 0, Kuras