Asseco Gdynia zapewniło sobie zwycięstwo nad Kotwicą Kołobrzeg w dwóch pierwszych kwartach. Ekipę Dawida Dedeka do wygranej poprowadził Fiodor Dmitriew (zdjęcie powyżej), autor 24 punktów.

Właściwie premierowa kwarta meczu pomiędzy Kotwicą a Asseco „ustawiła” cały rezultat. Gospodarze nie potrafili znaleźć drogi do kosza rywali, rzucając zaledwie 4 oczka, ci zaś regularnie budowali przewagę, powiększając ją w końcówce tej części do aż 18 punktów.

Nie poprzestali jednak na tym i drugą również rozstrzygnęli na swoją korzyść. Co prawda kołobrzeżan stać było na „zryw” i walkę w trzeciej oraz czwartej kwarcie, lecz było to za mało, aby pokonać kontrolujących przebieg boiskowych wydarzeń przyjezdnych.

Najlepszym zawodnikiem gdynian był wspomniany Fiodor Dmitriew, autor 24 „oczek”. Rosjanin zanotował bardzo dobrą skuteczność, trafiając 9 na 15 rzutów z gry, w tym aż czterokrotnie z dystansu. Dołożył do tego 5 zbiórek, rozgrywając tym samym jedno z najlepszych swoich spotkań w tym sezonie. W szeregach Kotwicy 22 punkty zdobył Jordan Callahan, lecz wydatne wsparcie otrzymał jedynie w osobie jedynie Jessie Sappa, co nie wystarczyło do tego, aby zachować chociażby cień szansy na triumf.

 

Kotwica Kołobrzeg – Asseco Gdynia 63:75 (4:22, 17:23, 19:13, 23:17)

Kotwica: Callahan 22, Sapp 13, Johnson 9, Parks 8, Piechowicz 7, Bigus 4, Wichniarz 0.

Asseco: Dmitriew 24, Frasunkiewicz 14, Kowalczyk 12, Szymański 8, Seweryn 7, Walton 6, Szczotka 2, Galdikas 2, Matczak 0.

 

——————————-

źródło: www.sportowefakty.pl 

By kkorpas

5 thoughts on “Udany rewanż”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *