a w sobotę podopieczne Jensa Steffensena w meczu 14. kolejki Superligi rozjechały wręcz Piotrcovię 36:17.

Sobotnie starcie w Hali ”Gdynia Arena” od początku przebiegało pod zdecydowane dyktando nabierających rozpędu gospodyń. Niezwykle aktywna od pierwszych minut była liderka drugiej linii Vistalu, Iwona Niedźwiedź. Doświadczona rozgrywająca otworzyła wynik spotkania, a następnie jej trzybramkowa seria wysunęła gdynianki na prowadzenie 5:3. Wkrótce w bramce gospodyń przebudziła się Małgorzata Gapska, a do skutecznej Niedźwiedź dołączyły wkrótce Patrycja Kulwińska (na zdjęciu) oraz Katarzyna Janiszewska i w 23. minucie Vistal wygrywał już 13:6.

Gdynianki przed przerwą zdołały jeszcze powiększyć przewagę o jedną bramkę (15:7), a dzieła zniszczenia dokonały tuż po zmianie stron, w ciągu zaledwie kilku minut odskakując na dystans czternastu bramek (24:10). Dobrą zmianę dała młoda Magda Balsam, zaliczając kolejny udany mecz, a   z drugiej linii przebiła się też Aleksandra Zych. Prawdziwewejście smoka” do bramki zanotowała Beata Kowalczyk (zresztą była zawodniczka Piotrcovii), broniąc rzut karny. Na blisko dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem wynik rywalizacji był już z góry przesądzony.

Piotrcovia w sobotnie popołudnie nie była w stanie nawiązać z faworyzowanymi gdyniankami wyrównanej walki. Indywidualne zrywy Anny Szafnickiej i doświadczonej Agaty Wypych  niewiele dały. Vistal swobodnie kontrolował wydarzenia na parkiecie i w 55. minucie prowadził już 32:16. Ostatecznie podopieczne trenera Steffensena wygrały 36:17. W pierwszej rundzie w meczu przeciwko Vistalowi piotrkowianki zdobyły 17 bramek, gdynianki o jedną więcej. W meczu sobotnim te pierwsze zachowały status quo, podczas gdy vistalki swoją zdobycz podwoiły.

W następnej kolejce dojdzie w Gdyni do meczu na szczycie, Vistal podejmie mistrzynie Polski zespół MKS Selgros Lublin, które w pierwszej rundzie, w „jaskini lwa”, pokonał 25:22. Rewanż szykuje się interesująco, zważywszy na formę temu Steffensena.

Vistal Gdynia – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:17 (15:7)

Vistal: Gapska, Kowalczyk – Niedźwiedź 8, Janiszewska 5, Kulwińska 5, Kalska 4, Balsam 3, Zych 3, Kozłowska 2, Matyka 2, Pawłowska 2, Białek 1, Galińska 1.

Piotrcovia: Skura, Opelt – Szafnicka 6, Wypych 5, Cieślak 2, Kopertowska 1, Olek 1, Pasternak 1, Tórz 1, Kucharska, Nowak, Piecaba.

Sędziowali: Sebastian Patyk oraz Rafał Salwowski (woj. mazowieckie).