Małgorzata Foremniak, Katarzyna Glinka i Karolina Gorczyca zostały ambasadorkami Herbalife Triathlon Gdynia 2014! Czwartą ambasadorką jest Agnieszka Sikora – Paw ze Skórcza, wybrana w konkursie internetowym (głosowało ponad 8 tys. internautów). 

Do tej pory w rolę ambasadorów największej triathlonowej imprezy w Polsce wcielali się panowie. W ubiegłym roku byli to Borys Szyc, Maciej Stuhr, Robert Rozmus i Piotr Kraśko. W tej edycji organizatorzy postanowili pokazać, że triathlon to także sport dla kobiet, stąd w gronie ambasadorów znalazło się miejsce wyłącznie dla pań. Twarzami HTG 2014 zostały znane aktorki: Małgorzata Foremniak, Karolina Gorczyca i Katarzyna Glinka. 

47-letnia Małgorzata Foremniak jest najstarszą z tegorocznych ambasadorek. – Chciałabym zmierzyć się ze sobą. Moim celem jest pokonanie słabości i nauczenie się bycia konsekwentną. Pomyślałam sobie, że jeśli przed 50-tką pokonam triathlon, to będę naprawdę zadowolona. Treningi się już zaczęły. Jesteśmy na łączach z trenerem. Na razie dużo biegamy i chodzimy – powiedziała.

W ubiegłorocznym triathlonie w Gdyni startował mąż Katarzyny Glinki. Weźmie on udział także w obecnych zawodach. – Kibicowałam mężowi w zeszłym roku. Patrząc na niego uważałam, że jest to nie do zrobienia. Miałam wrażenie, że to nie dzieje się naprawdę. Gdy zaproponowano mi udział w tych zawodach uznałam, że też chcę należeć do tej grupy ludzi. Podjęłam to wyzwanie i będę się ścigać z mężem – obiecuje aktorka.

– Postanowiłam, że to będzie mój rok. Ostatnie trzy lata poświęciłam pracy i najbliższym. Teraz, chcę zrobić coś dla siebie. Bardzo brakowało mi sportu, ponieważ wcześniej dość często pojawiał się on w moim życiu. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu działam mniej aktywnie. Telefon od organizatorów tego triathlonu potraktowałam, więc jak prezent. Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że się uda – oświadczyła Karolina Gorczyca.

Tytuł ambasadora to nie tylko honor, ale też wielki wysiłek. Przed czwórką pań 8 miesięcy ciężkiej pracy, wielogodzinnych treningów i żmudnego budowania formy. Pomogą im najlepsi trenerzy w Polsce, a miłym urozmaiceniem z pewnością będzie obóz przygotowawczy na Majorce. 

 

Herbalife Triathlon Gdynia to największa triathlonowa impreza w Polsce. W 2014 roku odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia. Pierwszy start zaplanowano na sobotę, i będzie to tzw. dystans sprint:  750 m wpław, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Z kolei dystans główny, czyli half-triathlon rozegramy zostanie w niedzielę. Uczestnicy najpierw przepłyną dystans 1,9 km, potem przejadą 90 km na rowerach, a na koniec przebiegną półmaraton, czyli 21,1 km. Tegoroczna impreza zapowiada się rekordowo. Zgłosiło się już ponad 1500 zawodników z 16 krajów.

 

Ziemowit BUJKO

foto: www.interia.pl 

By kkorpas

One thought on “Kobieca twarz Herbalife Triathlon Gdynia 2014”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *