Drużynę gości do zwycięstwa poprowadziła Sylwia Lisewska, zdobywczyni 10 bramek, a najlepszą w drużynie gospodyń była… Beata Kowalczyk. Bramkarka uchroniła swoją drużynę przed kompromitacją, broniąc czasami w beznadziejnych sytuacjach.

Mecz rozpoczął się od ataków „vistalek”, które jednak raziły nieskutecznością, rzucały bez przygotowania, obijając poprzeczkę i słupki, lub uderzały słabo, dając bramkarce gości możliwość sparowania piłki. Przyjezdne zatem objęły prowadzenie, a pierwsza bramka dla gospodyń padła dopiero w 7 minucie po rzucie Karoliny Kalskiej (1:2). {mp3}KKalska{/mp3} foto: Ziemowit BUJKO

Po około 20 minutach gry, przy stanie 6:9 boisko opuściła Małgorzata Gapska, która wyraźnie nie miała swojego dnia. Puszczała praktycznie wszystko, co leciało w stronę bramki, nawet w 14 minucie przepuściła piłkę rzuconą przez Lisewską z 9 metra, z wolnego, gdy sędziowie już zasygnalizowali grę pasywną, ponad lasem rąk gdynianek. Pod koniec połowy po dwóch rzutach Kalskiej i jednym Loredany Matyki zawodniczki Vistalu wyrównały stan meczu i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 11:11.

Wydawało się, że po powrocie z szatni gdyńskie szczypiornistki złapią właściwy rytm i tradycyjnie zdominują swoje przeciwniczki. Niestety stało się inaczej, to przyjezdne, głównie za sprawą Lisewskiej, która do sześciu bramek z pierwszej połowy dorzuciła dalsze cztery (w tym trzy z karnych) i Aleksandry Kobyłeckiej, która dołożyła dalsze trzy trafienia odskoczyły początkowo na dwa, potem nawet 5 oczek (13:18) i kontrolowały przebieg gry. Po stronie gdynianek, dwa przestrzelone rzuty karne i kilka błędów w ataku, pomimo dobrej postawy Beaty Kowalczyk, znacznie ułatwiło akademiczkom sprawę.

W 40 minucie odnotowaliśmy kuriozalny moment, sędzia zawodów usunął z widowni kibica z Koszalina, który w niewybredny sposób krytykował jego orzeczenia.

W 56 minucie po rzutach Aleksandry Zych {mp3}AZych{/mp3} foto: Ziemowit BUJKO i Iwony Niedźwiedź gospodynie zbliżyły się na dwie bramki (18:20) i wydawało się, że powtórzy się scenariusz z pierwszej części spotkania. Niestety, odpowiedź Moniki Odrowskiej rozwiała złudzenia „vistalek” i kibiców w Gdynia-Arena.

Vistal Gdynia – Energa AZS Koszalin 18:21 (11:11)

Vistal: Gapska, Kowalczyk – Kalska 6, Niedźwiedź 4, Zych 2. Janiszewska 2, Balsam 2, Galińska 1, Matyka 1, Kulwińska, Białek, Kozłowska, Pawłowska.

Energa AZS: Czarna, Piechnik – Lisewska 10, Kobyłecka 3, Załoga 3, Błaszczyk 2, Odrowska 2, Chmiel 1, Muchocka, Winter, Matuszczyk.

Kary: Vistal – 10 min., Energa AZS – 8 min.

Sędziowali: Puszkarski, Sołodko (Legionowo).

Ziemowit BUJKO,

58 thoughts on “Vistal upokorzony!”
  1. This is really attention-grabbing, You are an overly skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to in search of more of your great post. Also, I have shared your web site in my social networks!

2. This design is steller! You definitely know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

3. I was wondering if you ever considered changing the layout of your site? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or two pictures. Maybe you could space it out better?

4. I’m not sure why but this site is loading incredibly slow for me. Is anyone else having this issue or is it a issue on my end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

5. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I’ve truly enjoyed browsing your blog posts. After all I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

6. Good – I should definitely pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all the tabs as well as related information ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your customer to communicate. Nice task.

7. Great – I should certainly pronounce, impressed with your web site. I had no trouble navigating through all the tabs and related info ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, site theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task..

8. Wonderful items from you, man. I’ve have in mind your stuff prior to and you are just extremely excellent. I actually like what you’ve got here, really like what you’re stating and the way in which in which you assert it. You are making it enjoyable and you still take care of to keep it smart. I cant wait to read far more from you. This is really a wonderful website.

9. Thanx for the effort, keep up the good work Great work, I am going to start a small Blog Engine course work using your site I hope you enjoy blogging with the popular BlogEngine.net.Thethoughts you express are really awesome. Hope you will right some more posts.