Pierwsza połowa tradycyjnie była bezbarwna, pozbawiona piłkarskich fajerwerków. Dwa strzały Michała Maka w 20 i 38 minucie (po tym ostatnim piłka trafiła w poprzeczkę i odbiła się od linii bramkowej) to mało jak na drużyny mające tak wysokie aspiracje. Arka skutecznie rozbijała ataki bełchatowian w bezpiecznej odległości od własnej bramki, a podopieczni Kamila Kieresia nie potrafili znaleźć na to recepty.

Druga połowa była ciekawsza. Okazje do strzelenia bramek mieli jedni jak i drudzy. W 71. minucie po kontrowersyjnym zagraniu ręką Pawła Baranowskiego, za które otrzymał on zresztą żółtą kartkę, Tomasz Jarzębowski (na zdjęciu) uderzył z rzutu wolnego z odległości 23 metrów tak precyzyjnie, że źle ustawiony Arkadiusz Malarz ani nie drgnął. To zatem, co nie udało się w Gdyni, w meczu z Miedzią miało swój finał w Bełchatowie i koledzy mogli wreszcie świeżo upieczonemu tacie zrobić kołyskę po strzelonej bramce.

Po zdobyciu bramki Arka grała uważnie i nie dopuszczała gospodarzy do sytuacji strzeleckich. Ci starali się za wszelką cenę wyrównać. Ich poczynania były jednak w miarę upływającego czasu coraz bardziej nerwowe. Zobaczyli też trzy żółte kartki, w tym Baranowski, po raz drugi. Chwilę później Marcus Vinicius mógł rozstrzygnąć losy meczu, ale jego piękny strzał obronił równie efektownie Malarz. Mimo, że sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty rezultat się nie zmienił, a po zakończeniu meczu, Malarz za krytykowanie w niewybrednych słowach decyzji arbitra ujrzał czerwony kartonik.

 

Arka wreszcie zagrała dobre spotkanie i zasłużenie przywiozła z Bełchatowa trzy punkty. W sumie wyjazdowa sesja wypadła „na zero”, tyle, że zdobyte maja podwójna wartość, bowiem urwane zostały największemu rywalowi do awansu.

 

 PGE GKS Bełchatów – Arka Gdynia 0:1 (0:0)

0:1 – Tomasz Jarzębowski 71′

 

Składy drużyn: 

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Marcin Flis, Mateusz Mak, Szymon Sawala, Grzegorz Baran (81′ Bartłomiej Bartosiak), Andreja Prokić (73′ Raul Gonzalez Guzman), Kamil Wacławczyk, Michał Mak.

 

 Arka Gdynia: Michał Szromnik – Dawid Kubowicz, Michał Marcjanik (46′ Kamil Juraszek), Tomasz Jarzębowski, Piotr Tomasik, Radosław Pruchnik, Adrian Budka (46′ Marcus Vinicius), Marcin Radzewicz, Michał Rzuchowski, Arkadiusz Aleksander, Michał Szubert (81′ Łukasz Jamróz).

 

 Żółte kartki: Flis, Baranowski, Basta, Guzman, Sawala (PGE GKS) oraz Juraszek, Kubowicz, Szromnik (Arka).

 

Czerwona kartka: Baranowski (85′ za drugą żółtą), Malarz (po zakończeniu meczu za niesportowe zachowanie)

 

 Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

 

na podstawie relacji w Orange TV: Ziemowit BUJKO,

foto: www.arka.gdynia.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *