Jesienią będzie można już ćwiczyć przy ul. Wieluńskiej w Małym Kacku i ul. Narcyzowej w dzielnicy Witomino-Radiostacja. Pierwsza z siłowni, które zrealizuje Zarząd Dróg i Zieleni, powstanie przy placu zabaw i boiskach do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę. Zamontowane zostaną m.in.: orbitrek pomagający spalić tkankę tłuszczową, wioślarz poprawiający ogólną wydolność organizmu, twister służący do ćwiczeń mięśni brzucha i zmysł równowagi czy prasa nożna. 

W siłowni przy skwerze Witomińskim będzie można zadbać o mięśnie nóg i bioder na biegaczu i podciągać się na drabince. Znajdzie się tam też orbitrek, twister i – jak na nadmorskie miasto przystało – surfer wzmacniający mięśnie bioder, nóg i brzucha. 

Do końca roku „klub fitness” na otwartym powietrzu powstanie też przy ul. mjr. Henryka Sucharskiego na Obłużu, przy Stawku. Siłownia zostanie wyposażona w: orbitrek, wioślarza, wyciąg górny, twister, prasę nożną i ławeczkę, na której będzie można wyrzeźbić tzw. czteropak. 

Z inicjatywy rad dzielnic i z ich środków planowane jest zbudowanie siłowni zewnętrznych w Redłowie przy ul. Kopernika i Huzarskiej – z takimi urządzeniami, jak: wioślarz, biegacz, orbitrek, podciąg nóg i kołami Tai Chi poprawiającymi sprawność rąk – i Cisowej. Tam, przy ul. Kcyńskiej i Zbożowej na terenie Gdyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, będzie można poćwiczyć m.in. na: biegaczu, orbitreku, drabince, ławce, twisterze, prasie nożnej. I tu pojawią się koła Tai Chi. Budowa siłowni, która ma powstać w ramach konkursu „Piękna dzielnica”, będzie możliwa po ustaleniu zasad dysponowania przez Gminę wspomnianym terenem spółdzielni. 

To jednak nie koniec! Do końca 2013 r. trzy siłownie pod chmurką zbuduje Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Lokalizacje dwóch z nich są już pewne. Jedna powstanie przy ul. Gryfa Pomorskiego w Wielkim Kacku, kolejna w Parku Kilońskim w Chyloni. W obu miejscach pojawią się m.in.: prasy nożne, wioślarze, orbitreki, biegacze, twistery z wahadłem, wyciągi górne czy prostowniki pleców. Ustalana jest jeszcze lokalizacja trzeciej siłowni. 

Przypominamy, że w plenerze o formę i sylwetkę można zadbać na bulwarze Nadmorskim, w okolicach ostrogi i restauracji Barracuda, a także na skwerze Sue Ryder i w Witominie-Leśniczówce w rejonie ul. II Morskiego Pułku Strzelców. 

Siłownie pod chmurką nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. Mogą korzystać z nich wszyscy – od dzieci po seniorów, zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i początkujący amatorzy rzeźbienia sylwetki – niezależnie od pory dnia i kaprysów pogody. Urządzenia są łatwe w obsłudze i bezpieczne. Służą do ćwiczeń niemal wszystkich grup mięśni m.in.: ramion, barków, brzucha i nóg. Poprawiają kondycję, koordynację ruchową i krążenie krwi. Poza tym aktywność fizyczna na świeżym powietrzu gwarantuje lepsze dotlenienie organizmu i znakomite samopoczucie.

————————————–

źródlo: http://www.gdynia.pl/

foto: Krzysztof Romański

By kkorpas

2 thoughts on “Siłownie pod chmurką”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *